Menu
Andrii Derkach
Member of
Ukrainian Parliament
Publications List

Ace`s anniversary
2015

  • 19.12.2015
  • НЕДЕЛЯ
2015

Народний депутат Андрій Деркач у співавторстві з іншими депутатами підготував законопроект про відзначення на державному рівні 95-річчя з дня народження Івана Микитовича Кожедуба

8 червня 2015 року виповнюється 95 років від дня народження видатного сина українського народу, найрезультативнішого аса антигітлерівської коаліції у Другій світовій війні, маршала авіації, тричі Героя Радянського Союзу Івана Кожедуба.11-300x223
Враховуючи особистий внесок І.М. Кожедуба у визволення України та інших країн від фашистських окупантів, усвідомлюючи його значний вклад у відбудову народного господарства у післявоєнні роки народними депутатами Андрієм Деркачем та Ігорем Молотком пропонується прийняти рішення про відзначення на державному рівні 95-річчя з дня його народження.
Зокрема, пропонується рекомендувати Кабінету Міністрів України розробити і затвердити план ювілейних заходів, передбачивши у ньому фінансування важливих питань розвитку малої батьківщини І.М. Кожедуба: реконструкції Ображіївського навчально-виховного комплексу загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів імені І.М.Кожедуба – дошкільний навчальний заклад, ремонт дороги до села Ображіївк, завершення будівництва в селі водогінних мереж та введення їх в експлуатацію.
Державний комітет телебачення і радіомовлення України має організувати висвітлення в засобах масової інформації заходів, які проводитимуться у зв’язку з урочистим відзначенням 95-річчя з дня народження І.М. Кожедуба.
Автори законопроекту вважають, що вшанування пам’яті нашого прославленого земляка надасть додаткового імпульсу патріотичному вихованню молодого покоління у дусі славних традицій українського народу по захисту рідної землі.
Нагадаємо, що народився І.М. Кожедуб 8 червня 1920 року в с. Ображіївка, нині Шосткінського району Сумської області в родині селянина. Свій шлях у небо розпочав у Шосткінському аероклубі, коли навчався в місцевому хіміко-технологічному технікумі. У 1941 році він закінчив Чугуївську військову авіаційну школу льотчиків.
І.М.Кожедуб воював на Воронезькому, Степовому, 2-му Українському і 1-му Білоруському фронтах. Брав участь у боях на Курській дузі, за визволення рідної української землі, штурмі Берліна. За часи війни гвардії майор Кожедуб здійснив 330 бойових вильотів, збив 62 літаки ворога, сам за всю війну жодного разу не був збитий. За високу військову майстерність, особисту мужність і відвагу, знищення ворожих літаків Іван Микитович Кожедуб тричі удостоєний звання Героя Радянського Союзу: 4 лютого та 19 серпня 1944 року, 18 серпня 1945 року.

НЕДЕЛЯ