Menu
Andrii Derkach
Member of
Ukrainian Parliament
Publications List

Andrii Derkach: “Many issues are simply thrown to local budgets to deal with”
2015

  • 19.12.2015
  • НЕДЕЛЯ
2015

Про це народний депутат сказав на брифінгу керівництва групи “Воля народу” у Верховній Раді України.

der2

Як було підкреслено, «Воля народу» принципово не голосувала за державний бюджет 29 грудня через його антисоціальний характер, а також порушення всіх норм та процедур його прийняття. Така швидкість і форма прийняття пояснювались Урядом тим, що країні вже з 1 січня треба жити за новим бюджетом, а громадам – формувати місцеві бюджети. Не секрет, що депутати навіть не розуміли, за що саме голосують.
Минуло два тижні, а зміни до Податкового й Бюджетного кодексів, додатки до Державного бюджету так і не опубліковані, формування місцевих бюджетів було паралізовано. Фактично лише за кілька хвилин до початку погоджувальної ради 12 січня ці документи нарешті з’явились на сайті ВРУ.
Окрім того, уряд повинен був ще з 1 січня проводити роботу з роз’яснення своїх податкових новацій. Міністерство фінансів лише напередодні дало пояснення щодо розмірів оподаткування пенсій. Зараз необхідно терміново пояснити громадянам питання запровадження податку з нерухомості. Виникає питання: це кричуща недбалість урядових чиновників чи реалізація під красивими лозунгами абсолютно непрофесійного держбюджету?
«Вперше за роки незалежності в країні прийнято антисоціальний бюджет, який ставить під удар, перш за все, надважливі медичну та освітню галузі. Поправки нашої депутатської групи стосовно виділення додаткових коштів, які були підтримані відповідними комітетами Верховної Ради, не були враховані, хоча ми пропонували реальні джерела фінансування для погашення незабезпеченості. Про що можна говорити, якщо в бюджеті не враховано навіть безкоштовне харчування хворих у стаціонарі. Людина, яка тільки опритомніла після операції, повинна думати, як заплатити, щоб отримати обід. Питання дошкільної освіти, харчування дітей у школах скинуто на плечі місцевих бюджетів, які і так знаходяться на межі виживання.
Викликає подив позиція колег з провладної коаліції, які зараз на брифінгах заявляють про те, що не підтримують антисоціальний бюджет. Навіщо ж ви натискали кнопки, голосуючи за нього? Не влаштовуйте «плач Ярославни» перед камерами, а оголосіть про вихід з коаліції, з фракції, яка підтримала цей закон», – відзначив Андрій Деркач.

НЕДЕЛЯ