Menu
Andrii Derkach
Member of
Ukrainian Parliament
Publications List

Andrii Derkach: “Village budgets do not have the funds for designing general plans”

  • 19.12.2013
  • «Неделя»
2013

Напередодні Великодня православні віруючі Ямполя отримали цінний духовний подарунок від народного депутата України Андрія Деркача – список чудотворної ікони Богородиці для Спасо-Преображенського храму Ямполя.

Ікона була виготовлена монахами на святій горі Афон та є точною копією ікони відомої як «Парамифия», «Отрада», або «Утишение».

DSC 6083  Вона дуже цінується у православному світі, адже відома багатьма благодіяннями. Так, у водах біля гори Афон в 395 році під час сильної бурі впав з корабля в море царевич Аркадій, син імператора Феодосія Великого, і був поглинений хвилями. Його супутники, стомлені пошуками, випадково підійшли до одного з чагарників і побачили спокійно сплячого Аркадія. Прокинувшись, він розповів, як був чудесним чином врятований від смерті заступництвом Божої Матері. Це було перше благодіяння, що надане Богородицею роду людському на цьому місці Афонської гори. На спогад про цю подію тут був заснований монастир, названий Ватопед, тобто «кущ отрока».

У січні 807 року якийсь алжирський пірат на ім’я Вардухан, що влаштувався на острові Мілос, на п’ятнадцяти піратських кораблях здійснював набіги та руйнував острови Егейського моря, узбережжя Фракії і Малої Азії. У той місяць він вирішив напасти і на святу гору. Він підготував десять кораблів, взяв із собою двісті піратів і вирушив до Ватопедського монастиря. На світанку 21 січня розбійники пришвартувалися в монастирській бухті, вишикувалися в бойовому порядку і, зачаївшись, стали чекати ранкового відкриття воріт. Ченці, закінчивши утреню, розходилися по своїх кельях для короткого відпочинку. У церкві залишився один ігумен, який продовжував молитися. Раптово старець почув від ікони Пресвятої Богородиці голос: «Не відчиняйте сьогодні воріт. Підніміться на стіни і виженете піратів». Здивований почутим старець повернувся і глянув на ікону Богородиці, й виявилося що особи Богородиці і Божественного Немовляти чудом ожили. Маленький Ісус простяг руку, прикриваючи нею рот Пресвятої Матері, і, звернувши до Неї обличчя, сказав: «Ні, Мама, не говори цього! Залиш їх, хай вони будуть покарані по заслугах!» Однак Богородиця взяла руку Божественного Немовляти, повернула обличчя трохи вправо і знову сказала: «Не відчиняйте сьогодні монастирських воріт!»DSC 6066

Вражений ігумен скликав братію і розповів ченцям про все побачене і почуте. Ті з острахом переконалися, що священні особи на іконі Богоматері змінили своє положення і вираз. Після цього, подякувавши Пресвяту Богородицю за Її рятівний промисел, ченці піднялися на стіни. Тим часом пірати з драбинами і сокирами вже готувалися до штурму монастиря. Ігумен, стоячи на стрільниці, дозволив їм спочатку наблизитися, а потім, прославляючи Чесний Хрест, дав сигнал до відбиття атаки. Відразу десять піратів лягли мертвими, багато хто був поранений, а інші побігли на свої кораблі й попливли геть. Зворушені ченці спустилися в храм і ще раз від усього серця подякували Богородицю. З тих пір по і нині ікона зберігається в Ватопедському монастирі, стала називатися «Параміфія» (тобто «Розрада», «Отрада») і до цих пір залишається видозміненою, як нагадування про ту дивовижну пригоду. На згадку чудесного порятунку монастиря від розграбування перед іконою «Отрада» запалили невгасиму лампаду і велику свічку.

Як повідомив настоятель храму отець Іоан, ця дуже цінна ікона займе гідне місце в Спасо-Преображенському храмі. Тепер прикластись до неї мають змогу всі ямпільчани та паломники, що завітають до храму.

«Неделя»