Menu
Andrii Derkach
Member of
Ukrainian Parliament
Publications List

Kozhedub`s anniversary: it is just the beginning
2015

  • 19.12.2015
  • НЕДЕЛЯ
2015

12-300x18817 червня парламент таки проголосував за законопроект про відзначення на державному рівні 95-річчя з дня народження Івана Кожедуба

Власне, сам ювілей вже відсвяткували 8 червня. Досить скромно, бо Верховна Рада не встигла проголосувати за законопроект раніше. Але в даному випадку, як кажуть, краще пізно, чим ніколи, бо мова йде про 95-річчя легендарної людини: видатного сина українського народу, найрезультативнішого аса антигітлерівської коаліції у Другій світовій війні, маршала авіації, тричі Героя Радянського Союзу Івана Кожедуба.
Враховуючи особистий внесок І.М. Кожедуба у визволення України та інших країн від фашистських окупантів, усвідомлюючи його значний вклад у відбудову народного господарства у післявоєнні роки Андрієм Деркачем та іншими народним депутатами пропонувалось прийняти рішення про відзначення на державному рівні 95-річчя з дня його народження.
Зокрема, рекомендувати Кабінету Міністрів України розробити і затвердити план ювілейних заходів, передбачивши у ньому фінансування важливих питань розвитку малої батьківщини І.М. Кожедуба: реконструкції Ображіївського навчально-виховного комплексу загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів імені І.М.Кожедуба – дошкільний навчальний заклад, ремонт дороги до села Ображіївк, завершення будівництва в селі водогінних мереж та введення їх в експлуатацію.
Залишилось дізнатись, скільки конкретно коштів виділить уряд «під Кожедуба». Від цього залежатимуть і обсяги робіт з благоустрою малої батьківщини Героя.
Нагадаємо, що народився І.М. Кожедуб 8 червня 1920 року в с. Ображіївка, нині Шосткинського району. Свій шлях у небо розпочав у Шосткинському аероклубі, коли навчався в місцевому хіміко-технологічному технікумі. У 1941 році він закінчив Чугуївську військову авіаційну школу льотчиків.
І.М.Кожедуб воював на Воронезькому, Степовому, 2-му Українському і 1-му Білоруському фронтах. Брав участь у боях на Курській дузі, за визволення рідної української землі, штурмі Берліна. За часи війни гвардії майор Кожедуб здійснив 330 бойових вильотів, збив 62 літаки ворога, сам за всю війну жодного разу не був збитий. За високу військову майстерність, особисту мужність і відвагу, знищення ворожих літаків Іван Микитович Кожедуб тричі удостоєний звання Героя Радянського Союзу.

НЕДЕЛЯ