Menu
Andrii Derkach
Member of
Ukrainian Parliament
Publications List

Tax relief for the military
2015

  • 19.12.2015
  • НЕДЕЛЯ
2015

Народним депутатом А.Деркачем у співавторстві з іншими депутатами групи «Воля народу» розроблено законопроект, яким пропонується звільнити від оподаткування військовим збором доходи військовослужбовців, отримані у вигляді грошового забезпечення, на період їх участі в антитерористичній операції.
1-260x300Проектом Закону України пропонується доповнити підпунктом 1.8. пункт 16-1 підрозділу 10 Розділу XX Перехідних положень Податкового кодексу України, яким звільнити від оподаткування збором доходи військовослужбовців, отримані у вигляді грошового забезпечення, на період їх участі в антитерористичній операції.
Як відомо, 3 серпня 2014 року набрав чинності Закон України від 31 липня 2014 року № 1621 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів», яким тимчасово, до 1 січня 2015 року, зокрема, встановлено військовий збір. Метою запровадження нового загальнодержавного збору в пояснювальній записці до законопроекту Кабінету Міністрів України проголошено забезпечення фінансування заходів з підвищення обороноздатності держави. Об’єктом оподаткування військовим збором є доходи, визначені ст. 163 Кодексу (пп. 1.2 п. 16-1 підрозділу 10 розділу XX Кодексу).
Незважаючи на неодноразове законодавче регулювання стягнення військового збору, в практиці його застосування виникли проблеми, що входять в протиріччя з метою його введення, а саме послаблюють обороноздатність держави. Питання стосується обкладання даним збором грошового забезпечення військовослужбовців, що безпосередньо залучені до проведення антитерористичної операції в Луганській та Донецькій областях. Матеріальне забезпечення військовослужбовців, яке, на жаль, не відповідає їх вкладу в обороноздатність держави, ще й потерпає і від обкладення їх даним видом загальнодержавного податку, що є незрозумілим для самих учасників бойових дій, послаблює матеріальне становище та їх сімей. Даним проектом Закону України пропонується доповнити підпунктом 1.8. пункт 16-1 підрозділу 10 Розділу XX Перехідних положень Податкового кодексу України, яким звільнити від оподаткування збором доходи військовослужбовців, отримані у вигляді грошового забезпечення, на період їх участі в антитерористичній операції.
Реалізація Закону не потребуватиме додаткових бюджетних коштів.
Законопроект зареєстровано 21 квітня.

НЕДЕЛЯ