icon

Розвиток нації визначається її культурним рівнем. Цей постулат дещо втратив у своїй актуальності за нинішніх часів. Особливо це відчувається на державному рівні – підтримка митців є фактично номінальною. Україна зможе посісти належне їй місце серед країн Європи лише за умов збереження та примноження своїх культурних традицій, гідного їх представлення як частини світової культури. Підтримка культурної сфери, її відродження є ще одним пріоритетом нашої діяльності.

Завдяки підтримці президента Фонду Андрія Деркача на батьківщині всесвітньо відомих кролевецьких рушників щороку проходить фестиваль мистецтв та народних промислів «Кролевецькі рушники». Лише організатори знають, як важко підготувати та провести такий захід без підтримки «згори». Хліб-сіль та низький уклін Андрію Деркачу за допомогу”.

— Начальник відділу культури Кролевецької райдержадміністрації, Наталя Сіра.

Авторський колектив книги «Глухівщина в горнилі Великої Вітчизняної» більше року збирав матеріали. А коли постало питання про фінансування друку – звернулися до Андрія Деркача. Президент Фонду «Наше майбутнє» Андрій Деркач підтримав та забезпечив вихід книги. Презентація цієї праці відбулася 8 травня 2012 року. Підтримує Фонд і видання книг місцевих авторів. Так, у 1999 році побачила світ книга колишнього юного партизана Анатолія Голуба «Пам’ять дитячого серця», барвистий фотоальбом про Глухів. До речі, книга Андрія Деркача «Глухів – гетьманська столиця» давно стала бібліографічною рідкістю та настільною книгою всіх вчителів історії.

Позакласні заняття школярів, кружки за інтересами, розвиток талантів під керівництвом педагогів – одне із перших питань, яке задає Андрій Деркач, відвідуючи той або інший населений пункт Сумської області. У Середино-Будській школі №2 цьому напрямку приділяється величезна увага.

Окрім того, за підтримки Фонду «Наше майбутнє» були реалізовані й інші проекти::

 • допомога у проведенні благодійного концерту за участю зірок української та російської естради, який відбувся на честь 10-річчя Маленького гумористичного театру;
 • придбання для бібліотек Бородянського району Київської області художньої літератури українських письменників та поетів, дитячої та науково-пізнавальної літератури;
 • організація та проведення благодійного концерту акордеоніста-віртуоза, лауреата міжнародних конкурсів та фестивалів, заслуженого артиста України Ігоря Осипенка – «Пам’ять»;
 • допомога у будівництві пам’ятника В’ячеславу Чорноволу (м. Золочів, Львівська область);
 • допомога у виданні книги «Проекти законів про мови в Україні – експертний аналіз»;
 • допомога у ремонті районного будинку культури Путивльського району Сумської області;

Відродження духовності

Відродження в українському суспільстві традиційних православних цінностей та відбудова храмів є чи не найголовнішою місією Фонду «Наше майбутнє». За словами його Почесного Голови народного депутата Андрія Деркача, не можна відродити того або іншого району, доки в ньому немає православного храму та духовності взагалі. Тільки тоді, коли людина починає морально оновлюватися, і в суспільстві з’являються ознаки духовності, починається відродження саме в первісному значенні цього слова.

Майже чотири століття одне з найважливіших місць серед православних духовних центрів України посідала Ставропігійний монастир Різдва Пресвятої Богородиці «Глинська Пустинь». Багато ієрархів Православної Церкви вважали Глинську Пустинь «школою Христовою». Та минули десятиріччя, і у Православної Церкви склалася критична ситуація – не вистачає коштів навіть на ремонт діючих храмів, не кажучи вже про будівлю нових.

Але прийшов час, і у Глинської Пустині з’явився ангел-охоронець – Фонд “Наше майбутнє”, очолюваний його Почесним Головою Андрієм Деркачем.

Тут було споруджено новий чудовий храм, який названо на честь Іверської ікони Божої Матері. Відродження Глинської Пустині продовжується, і Фонд робить все, щоб процес не зупинився.

Фонд постійно піклується про матеріальні потреби Пустині, допомагає не тільки коштами. За підтримки Фонду було відремонтовано братський корпус, трапезну, збудовано та обладнано пральню, на місці цілющого джерела упорядковано колодязь і зведено каплицю.

Протягом кількох років Фонд допомагає в придбанні вугілля для опалення приміщень. В планах Фонду – допомога в будівництві готельного корпусу для прочан, яких щороку все більше прибуває до Глинської Пустині.

Андрій Леонідович розуміє, що лише тисячолітні християнські цінності здатні стати могутнім фундаментом для суспільства, укріпити інститут сім’ї, дати надію змученим душам. Його допомога Церкві завжди була дуже затребуваною. Мені розповідали священики, що коли він у 1998 році подарував храмам Глухова та Молчанському монастирю на Путивльщині церковну літературу та начиння, які в той час знайти було практично неможливо, вони були просто щасливі. У кожному районі нашої єпархії про нього знають: у 2000 році його стараннями побудована чудова дзвіниця Спасо-Преображенського храму у м. Кролевці, у 2001-му – у Ямполі Спасо-Преображенський храм”.

— Архієпископ Запорожський та Мелітопольський Лука, керуючий Конотопсько- Гухівською єпархією у 2008-2010 рр.

Наша обитель також відчуває турботу Андрія Деркача. Хай Господь укріпляє його, надає сил!”

— Настоятелька Молченського монастиря ігуменя Феодосія

Але відродження Глинської Пустині – це тільки початок Дороги до храму. Сьогодні Фонд опікується проблемами і допомагає фінансово ще багатьом релігійним організаціям і церквам УПЦ:

 • допомога по завершенню будівництва Теплого храму всіх Лаврських святих і проведення Пасхального Хресного ходу (Свято-Успенська Києво-Печерська лавра);
 • допомога у відбудові Спасо-Преображенського собору, знищеного у часи громадянської війни, м. Ямпіль Сумської області. Перше богослужіння у новому соборі провів Предстоятель Української Православної церкви митрополит Київський і всієї України Володимир;
 • допомога в будівництві Храму Святителя Миколая і корпусу для сестер Свято-Покровського жіночого монастиря Острожської Єпархії УПЦ (м. Рівне);
 • фінансування будівництва надвратної дзвіниці Спасо-Преображенського храму у м. Кролевець;
 • допомога у завершенні будівельних робіт у кафедральному соборі Тернопільської Єпархії УПЦ;
 • фінансова допомога на реставрацію храмів та ремонту комплексу монастирських споруд. Свято-Успенській Почаївській Лаврі;
 • допомога Житомирській та Хустівській Єпархіям УПЦ у проведенні православного молодіжного табору;
 • благодійна допомога на виготовлення мозаїчних ікон для оздоблення фасаду пам’ятки архітектури XIX століття Свято–Троїцької церкви Іонінського монастиря;
 • допомога при святкуванні 10-річчя ювілейного Архієрейського Харківського Собору (Свято-Успенська Києво-Печерська лавра);

Відродження духовності – це не тільки зведення храмів та будівництво церков, а насамперед просвітницька та місіонерська діяльність. У цьому напрямку Фонд плідно співпрацює з Синодальним відділом УПЦ у справах молоді та Молодіжним православним братством УПЦ «Спілка православної молоді України в ім’я преподобного Нестора Літописця».

Спільними зусиллями та за підтримки Фонду відбулися::

 • I Всеукраїнський з’їзд православної молоді;
 • Урочистості з нагоди Днів слов’янської писемності та культури, присвячені пам’яті Святих Рівноапостольних Кирила та Мефодія;
 • Всеукраїнська молодіжно-патріотична акція “Борг пам’яті”;

Вже другий рік Фонд виступає співорганізатором та головним спонсором Різдвяної ялинки для дітей-сиріт та дітей з малозабезпечених сімей «Різдвяний вертеп» під патронатом Предстоятеля Української Православної Церкви, Блаженнішого Володимира, митрополита Київського та всія України.

Роль Православної Церкви у формуванні здорового та консолідованого суспільства підтверджено самою історією нашої землі. І сьогодні, коли роль електронних засобів масової інформації надто велика, церква не тільки може, але й повинна займати відповідні до своєї місії позиції.

Розуміння цієї проблеми спонукало Фонд направити зусилля у своїй діяльності і в цьому напрямку.

Фонд «Наше майбутнє» виступив співзасновником I Всеукраїнського фестивалю православних теле- та радіопрограм «Покров». Фестиваль відбувся у благодатних приміщеннях Києво-Печерської лаври, з благословення Блаженнішого митрополита Київського і всія України Володимира. Президентом фестивалю став Почесний Голова Фонду Андрій Деркач.

Вже тривалий час Фонд фінансує виробництво релігійних програм «Православний мир» та «Православний календар», які транслюються ТРК “Ера” на Першому національному каналі.