icon

Ще одним пріоритетом діяльності Фонду є підтримка освітянської сфери. В президента благодійного Фонду «Наше майбутнє» Андрія Деркача своє розуміння поняття освіти. «Так, в певному сенсі це передача знань з покоління в покоління, – каже він. – Але в цьому ланцюжку головне – не самі формули та правила, а моральне застосування отриманих знань. Від дитячого садочка до університету педагоги мають виховувати, перш за все, чуйних, милосердних людей, які завжди прийдуть на допомогу один одному».

Саме тому загальні потреби навчальних закладів та установ завжди залишатимуться одним з головних напрямків роботи Фонду. Це стосується як звичайних дитячих садків, початкових шкіл, вузів, так і спеціалізованих шкіл-інтернатів для дітей з малозабезпечених родин, дітей-сиріт та інвалідів. Всі вони однаково потребують уваги, особливо за нелегких сучасних часів тотальної байдужості та скорочених бюджетів.

Директор Шалигінської допоміжної школи-інтернату Тамара Слукіна згадує: “Діти потребували буквально всього, починаючи із зошитів і закінчуючи одягом. Андрій Леонідович передавав нам взуття, постільну білизну, продукти. Кожного свого приїзду він заходив до дітей не з пустими руками: телевізор, відеомагнітофон, мультики та солодощі радували діток. Знаю, що подібну допомогу отримує і путивльська школа-інтернат. Наші діти ось вже 15 років щороку отримують від нього подарунки”.

Діти-інваліди та сироти з Глухова добре запам’ятали поїздку до Києва в дні різдвяних свят. У Національній опері України на них чекала справжня казка – благодійна ялинка від Предстоятеля УПЦ Блаженнійшого Володимира. Подарував цю радість Фонд “Наше майбутнє”, яким керує народний депутат Андрій Деркач, який організовує подібні поїздки дітям з округу ось вже 15 років поспіль.

Президент Фонду Андрій Деркач, буваючи в тій або іншій школі, просить показати обладнання в їдальні, спортінвентар, котельну.

Він перший високий гість в нашій школі, який пішов дивитися найпроблемніші місця, почав цікавитися, чого ми гостро потребуємо”.

— директор Знобь-Новгородської школи Валерій Грива

В напрямі освіти Фондом «Наше майбутнє» надавав таку благодійну допомогу::

  • придбання сучасного комп’ютерного обладнання (створення комп’ютерних класів) для шкіл Глухівського, Путивльського, Кролевецького районів Сумської області, м. Павлоград (ЗОШ №№11; 20; 21) Дніпропетровської області, Бородянському районному відділу освіти для Дружківської та Михайлівської шкіл Київської області.
  • Придбання матеріалів для ремонту та добудови Шалигінської допоміжної школи-інтернату Глухівського району, Путивльської загальноосвітньої школи-інтернату Сумської області, Мусійківської загальноосвітньої школи Іванківського району Київської області.
  • Канцелярське приладдя, підручники, шкільні зошити, різноманітна література для шкільних бібліотек та бібліотечних установ міст та районів Сумської, Дніпропетровської, Київської областей та інше.
  • Передача гуманітарної допомоги – одягу, взуття, продовольчих товарів, подарунків до Новорічних свят (ПТУ №25, м. Глухів, Іванківський район Київської області, Середино-Будський відділ освіти, С. Будська, Глухівська, Путивльська, Кролевецька та Ямпільська РДА Сумської області).

Коли ми задумали відкрити на базі нашої школи кадетський клас, то зіткнулися з масою проблем. Сам випускник військового училища, Андрій Деркач став нашим радником та мудрим другом. Він особисто приїжджав привітати кадетів на 1 вересня, брав участь в урочистостях, коли кадети давали клятву. Гадаю, що наш кадетський клас покладе початок новій традиції в сфері освіти Глухова”.

— директор ЗОШ №6 Ірина Калиновська

Фонд «Наше майбутнє» подарував Свеському ліцею справжній планетарій. Нашим радощам не було межи. Тепер до нас на екскурсії приїжджають навіть школярі з інших районів”.

— вчитель астрономії Лариса Альохіна

Проблеми вищої освіти також є одним з пріоритетних завдань Фонду, яким керує Андрій Деркач. Щоб з провінційного педінституту стати сучасним університетом, знадобились роки зусиль колективу та підтримка впливових земляків. З народним депутатом в нас побудована багаторічна системна праця. Андрій Леонідович розуміє, як нелегко нам конкурувати із столичними вузами. Але в нас є своя наукова школа, свої позитивні якості. Він був одним із перших, хто підтримав на всіх рівнях ідею про надання нашому університету статусу Національного. І так в усьому. Наприклад, студенти-філологи вивчають мови в лінгафонному кабінеті, який подарував Андрій Деркач”.

— ректор Глухівського Національного педуніверситету ім. О. Довженка професор Олександр Курок