В роботі Фонду «Наше майбутнє» допомога ветеранам має особливе значення. Вони врятували Україну, і наш обов’язок – допомогти їм сьогодні.
У нинішніх складних умовах ветерани війни, учасники партизанського руху без організаційної та фінансової підтримки не мають можливостей для самостійного проведення зустрічей, вечорів спогадів.
День Перемоги – мабуть, це останнє свято, коли ветерани вдягають свої нагороди та разом з бойовими друзями піднімають чарку в пам’ять про загиблих.
І Фонд з часів свого заснування робить і фінансово, і організаційно все можливе, щоб ветерани мали змогу гідно святкувати День Перемоги, це:
- традиційні ветеранські продуктові пайки, пам’ятні подарунки, грошова допомога;
- фінансова допомога ветеранським організаціям в придбанні ліків, протезів, слухових апаратів для ветеранів-інвалідів.
Останні 15 років кожного року до свята Перемоги ветерани отримують від народного депутата Андрія Деркача подарунки. Багатьом доставили слухові апарати, дефіцитні ліки, протези, допомогли з лікуванням або ремонтом. Це приємно, але головне те, що робиться це від душі, незалежно від виборів, політичної ситуації та іншої кон’юнктури. Це – позиція вдячного нащадка. Саме тому він кожного року у День Перемоги, День партизанської слави, у дні звільнення міст стоїть на мітингу поряд з ветеранами Кролевця, Глухова, Путивля, Середино-Буди, Ямполя.
— Керівник Ямпольської районної організації ветеранів, Петро Могила
Алея Героїв Радянського Союзу, пам’ятник «Діти війни», меморіал героям Черневського бою, пам’ятник загиблим односельцям у селі Сліпород – ми на Глухівщині вдячні за це Андрію Деркачу. Наше покоління зобов’язане зробити все можливе, аби наші діти та онуки знали правду про війну, і народний депутат в цьому не просто підтримує нас, а навпаки – особисто часто виступає ініціатором багатьох акцій, корисних справ”.
— голова Глухівської міської ради ветеранів, Василь Горянин
За 15 років президент Фонду Андрій Деркач особисто познайомився з багатьма фронтовиками, в багатьох побував вдома з подарунками у дні ювілеїв.
Я не одразу зрозуміла, що велика коробка, залишена в передпокої, – це нова пральна машинка. Андрій Деркач – шаноблива людина. Він дізнався про моє свято і не пожалів часу, аби зайти до мене у гості особисто”.
— Колишня партизанська медсестра, жителька Кролевця, Катерина Григорівна Ковбаса
Сумщина – це край безсмертної партизанської слави, це регіон, де точилися жорстокі бої, де немає жодної сім’ї, яку б не опалило полум’я Великої Вітчизняної війни, і мабуть саме тому на Глухівщині започатковано благородну справу пошуку загиблих у війні. Вже понад 10 років цією справою займається пошуковий загін “Обеліск”. В урочищі Борки, що під Глуховом, відкрито Меморіал жертвам фашизму, де кожний рік на День Перемоги проводиться урочиста церемонія перепоховання останків загиблих бійців Червоної Армії”.
У селі Дубовичи у лютому 2012 року пройшла реконструкція знаменитого параду ковпаківців. Члени клубів військово-історичної реконструкції з багатьох міст країни показали, як у кіно, події лютого 1942 року. Такого в нас ще не було! До нас у село приїхало стільки людей, стільки молоді, і всі були просто в захваті, всі пишалися нашими партизанами, підйом духу був неймовірним”.
— Сільський голова с. Дубовичи, Світлана Луцишин
Завдяки пошуковому загону “Обеліску” десятки сімей загиблих у Великій Вітчизняній війні знайшли місце поховання своїх рідних та близьких. Ця гуманна справа, якою займається загін “Обеліск”, всіляко підтримується Фондом:
- фінансування пошукових експедицій загону;
- придбання туристичного інвентарю (намети, спальники, відеокамера).
Ще з 1999 року президент Фонду народний депутат Андрій Деркач співпрацює з пошуковим загоном «Обеліск». Він підтримав створення регіонального братського кладовища під Глуховом, допоміг провести на найвищому рівні перепоховання у Глухові та Путивлі. Якщо чесно, я політикою мало цікавлюся, для пошуковців головне – ставлення людини до війни, до загиблих. Так от, Андрій Деркач – наш за духом, він з тих, для кого війна не пустий звук”.
— керівник “Обеліску”, Юрій Коваленко
Досвід ветеранів та ентузіазм молоді поєднуються в діяльності військово-патріотичного клубу «Мужність». Молодіжний клуб має великий досвід роботи з дітьми та підлітками. Це один з небагатьох клубів в Україні, діяльність якого спрямована не тільки на фізичне, але й на патріотичне виховання молоді. Ентузіасти з клубу «Мужність» всіляко підтримують діяльність Фонду і беруть участь у реалізації його соціальних програм.
На прикладі глухівської «Мужності» у 2010 році на Сумщині створена однойменна обласна організація. Походи по місцях бойової слави, табір відпочинку «Літо Мужності», тренувальні збори, молодіжні форуми збирають тисячі активістів Путивля, Ямполя, Кролевця, С.-Буди, Конотопа, Шостки та інших районів. «Мужність» стала в області та країні зразком успішної роботи з дітьми у сфері патріотичного виховання та фізичної підготовки. Андрій Деркач допоміг у відновленні міського стадіону «Дружба» у Глухові, підтримав відродження мотогонок у Кролевці, курирував міжнародні змагання з пейнтболу, молодіжні фестивалі. Кожного року він знаходить можливість відправити на оздоровлення дітей, наприклад, лише у 2012 році путівки отримали 32 підлітка”.
— Керівник клубу, Віктор Ковальчук
Але не тільки Велика Вітчизняна Війна принесла в наші родини біль та горе. Було ще багато військових конфліктів в яких приймали участь наші співвітчизники, правда про які відкривається тільки сьогодні. Була ще жорстока війна в Афганістані.
Фонд «Наше Майбутнє» вже протягом кількох років опікується проблемами та допомагає матеріально Київській міській раді сімей воїнів загиблих в Афганістані:
- це матеріальна допомога сім’ям загиблих воїнів;
- фінансова допомога Церкві Воскресіння Христова-Храмі-пам’ятнику жертвам афганської війни.