Меню
Андрій Деркач
Народний депутат
України
На головну

Фестиваль «Покров»

Історія міжнародного фестивалю православного кіно «Покров»

У жовтні 2003 року з благословення Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського і Всієї України був заснований і проведений перший «Міжнародний фестиваль православного кіно «Покров».

Фестиваль проводиться щорічно, під час свята «Покрова Пресвятої Богородиці», з метою популяризації фільмів християнського змісту. Кращі православні фільми нагороджуються спеціальними призами та нагородами. Головний приз фестивалю – ікона «Покрова Пресвятої Богородиці».

З перших днів підготовки першого фестивалю активну участь у проведенні всіх заходів приймає Президент кінофестивалю «Покров», народний депутат України, Андрій Деркач.

Завдяки зусиллям оргкомітету під  керівництвом Андрія Деркача та за його активної участі, фестиваль вважається міжнародним і є всесвітньо відомим своєю унікальною програмою.

Щорічно на фестивалі «Покров» проходять світові прем’єри ігрових фільмів, які стали класикою православного кіно.

Серед них особливо були відзначені фільми «Острів» (реж. Павло Лунгін), «Адмірал» (реж. Андрій Кравчук), «12» (реж. Микита Міхалков), «Поп» (реж. Володимир Хотиненко) і багато інших, які стали не тільки окрасою фестивалю, але зразками світового православного кінематографа.

Більшість фільмів були показані на ТРК «Ера» і мали особливу популярність у мільйонів віруючих українців.

Кінофестиваль «Покров» є в Україні єдиним у своєму роді культурним і духовно-моральним заходом, який об’єднує не тільки православних християн, а й людей різних поглядів, які цінують добре, сімейне та просвітницьке кіно, що несе любов і віру в суспільство і в кожну окрему родину.

Починаючи з 10-го кінофестивалю «Покров» 2012 року, організація проведення стала проходити на новому технічному рівні з розширеною конкурсною програмою, і показами гостям фестивалю всього найкращого, що є в православному кіно на якісно новому рівні.

З тих пір всі Відкриття фестивалю проходять у Національній опері України, а самі церемонії являють собою не тільки привітання офіційних осіб і гостей, а й тематичні музично-театральні постановки з врученням призів соціального та місіонерського характеру.

Наприклад, на відкритті 10-го фестивалю «Покров» були нагороджені кращі актори і режисери, кращі фільми в різних жанрах і творчі групи, які внесли особливий внесок у розвиток православного кіно за останні десять років. Ведучими урочистої церемонії відкриття були Федір Бондарчук та Тетяна Терехова, а серед гостей фестивалю були відомі актори і режисери: Володимир Хотиненко, Павло Лунгін, Олександр і Андрій Прошкіни, Андрій Кравчук, Костянтин Хабенський, Ксенія Раппопорт, Дмитро Назаров, Єгор Пазенко, Віктор Бєляєв та багато інших. У наступні роки на церемонії відкриття були нагороджені значними грошовими призами люди, які гостро потребували соціальної допомоги. Серед них були діти з дитячих будинків, відомі актори та родини священників, загиблих на Сході України.

За тринадцять років існування Кінофестивалю «Покров» десяткам тисяч глядачів було показано більше семисот православних фільмів з п’ятнадцяти країн світу. Відбулося більше десяти світових прем’єр, а всього на фестивалі були нагороджені понад сімдесят режисерів з різних країн і континентів.

І, як би не було складно проводити кінофестиваль «Покров» у різні роки, президент фестивалю Андрій Деркач завжди знаходив можливість його підтримувати і керувати всім творчим процесом з особливою любов’ю до православного кіно.

Кінофестиваль «Покров» є єдиним кінофестивалем в Україні, який впродовж тринадцяти років захищає сімейні цінності, прищеплює любов до своєї країни і виховує підростаюче покоління в дусі православної віри.

Андрій Леонідович Деркач є давнім другом і помічником Іонинського монастиря і Синодального відділу Української Православної Церкви у справах молоді, який я очолюю.

Монастир і Синодальний відділ регулярно проводять масштабні культурні та просвітницькі заходи, а також всеукраїнські акції, спрямовані на розвиток і підтримку в Україні соціального служіння.

Зокрема, вже понад 10 років у Києві проводиться єдиний в Україні православний кінофестиваль «Покров», президентом якого з самого дня заснування є Андрій Леонідович Деркач. Кінофорум збирає творчих людей з багатьох країн, це справжній майданчик для спілкування та обміну досвідом майстрів, прагнучих засобами кінематографа донести до аудиторії красу православної віри.

Також вже багато років на ТРК «Ера» виходять православні телевізійні та радіопередачі, в ефірі яких священнослужителі ведуть бесіди про те, як жити у Христі, відповідають на питання про духовне життя, розповідають про святих і святині, доносять тлумачення слів Євангелія. Крім іншого, радіопередачі активно інформують аудиторію про діяльність волонтерської молодіжної організації «Молодість не байдужа», яка існує при Синодальному молодіжному відділі УПЦ.

Окрему увагу Андрій Леонідович приділяє допомозі в роботі Синодального відділу у справах молоді, зокрема, у проведенні всеукраїнських конференцій, на які раз на півроку збираються з усіх регіонів України священнослужителі та миряни, трудящі у сфері молодіжного служіння. Учасники обмінюються досвідом та ідеями найбільш успішних проектів, реалізованих у роботі з молоддю та організації допомоги ближнім.

За підтримки Андрія Леонідовича Деркача Синодальний молодіжний відділ Української Православної Церкви щорічно проводить традиційну Різдвяну митрополичу ялинку в Національній опері України. Цій ініціативі також вже більше 10 років. У день свята Різдва Христового, 7 січня, в оперному театрі в Києві збираються діти, щоб почути вітальне слово Предстоятеля Української Православної Церкви, привітання та побажання священнослужителів, а також подивитися святковий концерт.

Митрополича ялинка, в першу чергу, має соціальну спрямованість: головні гості – це вихованці дитячих будинків та інтернатів з віддалених регіонів України. Волонтери Синодального молодіжного відділу організовують в цей день для них повноцінне свято – з екскурсіями по Києву, прогулянками, подарунками та участю у святковому різдвяному концерті в Національній опері.

Кілька років тому за сприяння Андрія Леонідовича Деркача був здійснений переклад і видання в Україні книги відомого афонського духівника, ігумена монастиря Дохіар на Святій горі Афон архімандрита Григорія (Зуміса). Збори оповідань під назвою «Люди Церкви, яких я знав» наповнене глибокими роздумами про духовне життя і шляхи порятунку і витримало в Україні вже кілька перевидань.

Єпископ Іона

— Єпископ Іона