Меню
Андрій Деркач
Народний депутат
України
Назад до переліку публікацій

23 депутати підписали заяву в МВС, в якому назвали способи тиску на УПЦ

23 депутати Верховної Ради України подали в МВС України спільну заяву, в якій просять почати досудове розслідування щодо порушення прав і свобод громадян України - віруючих і священнослужителів Української Православної Церкви.
  • 29.11.2018
  • УНІАН, 112.ua, Гордон.UA, ТАСС
2018

23 депутати Верховної Ради України подали в МВС України спільну заяву, в якій просять почати досудове розслідування щодо порушення прав і свобод громадян України – віруючих і священнослужителів Української Православної Церкви.

Про це повідомив народний депутат Андрій Деркач на своїй сторінці в Фейсбук.

«Серед наведених фактів: стеження СБУ за архієреями УПЦ, незаконне утримання в пунктах пропусків при в’їзді в Україну, складання списків для Прикордонної служби з метою вчинення тиску, силові вторгнення в приміщення єпархіальних управлінь, загрози «есбеушників» і губернаторів представникам Церкви та ін.», – написав депутат.

Андрій Деркач також опублікував копію документа.

«У своїй сукупності дії посадових осіб держави спрямовані на умисне порушення гарантованих Конституцією України прав і свобод громадян та священнослужителів Української Православної Церкви в залежності від їх релігійних переконань, що містить ознаки складу кримінального злочину, передбаченого ст. 161, 356, 365 КК України», – йдеться в заяві.

Депутати вважають, що дії посадових осіб «підпадають під ст. 161 Кримінального кодексу України – порушення рівноправності громадян залежно від їх релігійних переконань».

У заяві згадується також, що не відбулася зустріч Порошенка з архієреями УПЦ.

«Одним з фактів цього є силові спроби влади провести так званий Об’єднавчий собор єпископів, учасниками якого повинні бути представники Церкви і державні діячі, з метою встановлення державного контролю над внутрішньоцерковними справами. Це не перша спроба втручання влади в справи Церкви: керівники держави вже намагалися примусово зібрати єпископат Української Православної Церкви в будівлі колишнього музею Леніна», – наголошується в заяві.

Депутати звертають увагу, що «сьогодні дзвони в церквах дзвонять рідше, ніж представники СБУ і губернатори телефонують єпископам Української Православної Церкви, вимагаючи від них діяти за вказівкою».