Народний депутат ініціював кілька зустрічей з керівниками районів, медиками та поліцією.
Минулого тижня народний депутат Андрій Деркач побував з робочою поїздкою в Глухові, Ямполі та Кролевці, де зустрівся з керівниками районів і ОТГ, головними лікарями ЦРЛ та поліцією всіх громад округу. Основне питання, природно, – карантин.
Сумщина поки знаходиться в переліку благополучних областей, проте всі прекрасно усвідомлюють, що поява перших хворих – питання часу. На зустрічі були присутні депутати Сумської облради Олег Бояринцев та Надія Вайло.
«Для розуміння, в рідній мені Сумській області, станом на зараз (20 березня, ред.) під наглядом лікарів перебувають 5 осіб з підозрою на коронавірус. Тому важливо було організувати роботу в умовах карантину та можливого НС у зв’язку з поширенням хвороби. Основне, що говорять в районах: чіткого протоколу як діяти з Києва не надходило. Як у Ільфа і Петрова: «Порятунок потопаючих – справа рук самих потопаючих». Домовилися, що самостійно закумулюємо всі сили на місцях, щоб працювати як єдиний злагоджений механізм», – написав депутат у соцмережі.
Андрій Деркач також чітко виділив 7 важливих кроків, які намітили в окрузі.
1. Робота оперативних штабів. У кожному районі будуть діяти штаби оперативного реагування. Кожен діє за чітким планом, спрямованим на припинення поширення хвороби. А також буде вести щоденний облік забезпеченості району медикаментами, продовольством, засобами індивідуального захисту.
2. Закупівля ШВЛ і медпрепаратів. Визначили, що необхідно з медичного обладнання, а саме – апарати штучної вентиляції легенів і комплектуючі до них. А також обговорили формування резерву необхідних медичних препаратів.
3. Дистанція. Необхідно максимально зменшити кількість людей, які перебувають на робочих місцях в період карантину. Постаратися залишити функціонуючими тільки ті служби, які забезпечують життєдіяльність районів.
4. Захистити медиків. Особливий акцент – на забезпеченості медиків і поліцейських індивідуальними засобами захисту.
5. Допомога тим, кому найбільше загрожуює небезпека. Головне завдання на сьогодні – мінімізувати ризики. В першу чергу, проявити людяність і подбати про людей, найбільш схильних до небезпеки, – пенсіонерів. Важливо підвезти їм ліки і продукти при необхідності, підсобити в побуті. Будемо залучати для цього тих, хто зможе допомогти.
6. Інформування. Важливо регулярно прояснювати ситуацію для людей.
На рівні районів йде робота по створенню кол-центрів для донесення об’єктивної інформації. Наприклад, люди повинні розуміти, що ніхто їх не відключить від газу і світла за несплату, ніхто не забере субсидію.
Роз’яснити, що не потрібно піддавати себе зайвій небезпеці, стоячи в чергах в банках, – це одне з наших завдань.
7. Спокій. Якщо ми будемо свідомо ставитися до свого здоров’я, думати не тільки про себе, а й про оточуючих, без потреби не порушувати карантин, зберігати спокій – у нас вийде пройти це випробування.