Меню
Андрій Деркач
Народний депутат
України
Назад до переліку публікацій

Андрій Деркач наполягає на вжитті невідкладних заходів щодо приведення роботи органів влади України у відповідність з Конституцією України та європейськими стандартами в галузі прав людини

  • 05.02.2016
  • cайт міжфракційного об'єднання "Заборонено забороняти"
2016

Голова міжфракційного депутатського об’єднання «На захист порушених конституційних прав громадян і проти політичних репресій «Заборонено забороняти» Андрій Деркач підготував і направив депутатські звернення і запит Голові ВР, керівникам профільних комітетів парламенту, а також Голові АП, Міністру закордонних справ та Міністру юстиції. Депутатський запит був оголошений на засіданні ВР 5 лютого цього року.

У документах, які належить розглянути вищим посадовим особам держави, зазначається, що Закон України «Про запобігання корупції», надаючи доступ до інформації про «осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» та «членів їх сімей» у відкритий доступ на сайті в інтернеті, явно порушує цілий ряд європейських норм, що стосуються захисту особистого життя і права на персональні і конфіденційні дані.

Цей Закон, який наробив так багато галасу, порушує так само і цілий ряд прав членів сімей декларантів та третіх осіб: право на особисте життя, право на персональні і конфіденційні дані, право на правосуб’єктність, право на підприємницьку діяльність.

Надання інформації про готівку у суб’єктів декларування крім неправомірного втручання в особисте життя також підвищує криміногенну небезпеку для осіб, які подали таку декларацію.

У запиті та зверненні окремо зазначається, що при цьому порушуються міжнародні стандарти захисту дітей.

Особливо підкреслено, що будь-який правовий зв’язок між отриманням Україною безвізового режиму і електронним декларуванням у відкритому доступі декларацій державних чиновників відсутня.

Звіти Європейської Комісії щодо безвізового режиму не є актами, які створюють правові зобов’язання в рамках міжнародного та національного права України, а в рамках права ЄС є тільки рекомендаціями для Європейського Парламенту та Ради.

 «Угода про Асоціацію з ЄС і Меморандум про співпрацю з МВФ мають інший предмет регулювання і не пов’язані з отриманням безвізового режиму, хоча і містять зобов’язання щодо введення електронної бази даних про майно посадових осіб, хоча нічого про відкритий доступ до цих баз не пишуть.

Більш того, за Угодою виконаний ряд обов’язкових міжнародно-правових та національних процедур: опублікування (міжнародне і національне), внесення до Єдиного державного реєстру нормативних актів», – підкреслюється в документах.

Керуючись статтею 86 Конституції України та статтею 15 Закону України «Про статус народного депутата України», Андрій Деркач пропонує вжити невідкладних заходів щодо приведення роботи органів влади України у відповідність з Конституцією України та європейськими стандартами в галузі прав людини.

Депутатські запит і звернення особливо актуальні у зв’язку з численними спробами нинішніх владних структур порушити право на особисте життя громадян України і право на персональні і конфіденційні дані під прикриттям пафосних гасел боротьби з корупцією.

 

Джерело: cайт міжфракційного об’єднання “Заборонено забороняти”

Повний текст документів читайте тут