Меню
Андрій Деркач
Народний депутат
України
Назад до переліку публікацій

Андрій Деркач: Підготовлений бездарною командою «інтуристів» план продажу землі – це відверте нехтування Конституцією та підготовка розправи над нашим селом

  • 11.04.2016
  • газета "Неделя"
2016

28 лютого цього року Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк заявив про намір Кабміну в рамках «земельної реформи» продати на відкритому аукціоні 1 млн. га землі, що знаходиться в державній власності.

У програмі дій уряду на 2016 рік, опублікованій 14 березня, заплановано почати торгівлю державними землями сільськогосподарського призначення з 2017 року.

Але ще нещодавно, 10 листопада 2015 року, Вepхoвнaя Рaдa продовжила мopaтopій нa купівлю-пpoдaж зeмeль сільськогосподарського призначення дo 1 січня 2017 року. І спікep пapлaмeнту Володимир Гpoйcмaн тоді зaявив, щo підтримує продовження мopaтopію.

Чим пояснити такий поспіх з продажем держземель і скасуванням мораторію? Ситуацію ми попросили прокоментувати народного депутата України, члена Бюджетного комітету ВР Андрія Деркача.

 

«Подібні заяви і плани говорять тільки про одне – про непереборне бажання наших псевдореформаторів і «єврооптимістів» на догоду «закордонним партнерам», МВФ і власним годуючим коритам остаточно розвалити економіку і знищити державу. А що ще може запропонувати бездарний уряд «інтуристів», який живе у вигаданому їм – цим урядом, світі, далекому від українських реалій і нагальних потреб нашого народу?

Вони провели форсовану деіндустріалізацію країни, знищили промисловість, розвалили державний апарат, довели до тотального зубожіння соціально незахищені верстви населення, знущаються над медиками, вчителями, чесними підприємцями, аграріями. Тепер вони вирішили влаштувати розправу над нашим селом. Всі їх популістські, порожні обіцянки радісного європейського життя з європейськими стандартами, прилавками і доходами були і залишаються казкою для наївних людей.

А що стосується землі, то в Україні розпоряджатися нею, як звичайним товаром, просто аморально. Наші батьки, діди і прадіди думали по-іншому і трепетно, з любов’ю називали землю матір’ю-годувальницею. Тому, що земля була, є і буде стратегічним ресурсом особливого значення, головним джерелом добробуту нашого народу, фундаментом державності та реальної, а не декоративної незалежності країни.

Нагадаю також нашим «європейським демократам», що в і 13 і 14 статтях нашої Конституції про землю сказано, як про об’єкт права власності українського народу і основного національного багатства, що перебуває під особливою охороною держави. І тому я переконаний, що питання про продаж сільгоспземель і скасування мораторію мають вирішувати не Прем’єр з купкою гастролерів в уряді, а народ на Всеукраїнському референдумі. Тому, що це – його, народу – конституційне право, і нікого більше. І пропонувати інше – відвертий злочин проти мільйонів не тільки сьогоднішніх українців, а й усіх, хто буде жити на нашій землі і через 50, і через 100 років.

Нинішня ситуація мені дуже нагадує 2012 рік, коли Янукович і «сім’я» намірилася скасувати «мораторій на землю» і почали розкручувати на свою користь організаційний та інформаційний маховик в уряді, парламенті, ЗМІ. Останні дні перед своєю відставкою цим маховиком крутив Яценюк. Крутив у своїх інтересах і інтересах своєї «сім’ї»: міністрів-інтуристів, спонсорів з МВФ, зарубіжних «інвесторів» і партнерів. Це дуже небезпечне повторення ситуації, яка з відходом Прем’єра себе не вичерпає.

Сьогодні вартість землі в Україні продовжує катастрофічно падати, як і рівень добробуту наших сільських жителів. Скасовано фактично всі важливі соціальні програми, знижується рівень життя населення, подорожчали на 40% продукти харчування, зростають темпи інфляції. Наші «реформатори» прогнозують інфляцію до кінця року на рівні 12%. Але серйозні експерти дають іншу цифру – 30%. Тобто, в країні створені всі умови для скупки землі нашими та західними олігархами за символічними цінами.

Середня ціна гектара в ЄС – 16 тис. дол., в Польщі – 8 тис. дол, в Іспанії – 15 тис., у Франції – 7 тис. а в Україні – 1 тис. дол. Це – середня ціна. А фактичний продаж землі стартує з 500 дол. і нижче за гектар. Це при тому, що площі чорноземів в Україні – одні з найбільших в світі – 28 млн га., а із загальної кількості земель сільгосппризначення (42 млн га) щорічно обробляються 32 млн.

І при такому положенні справ у нас геть відсутні будь-які реформи в сільському господарстві: немає державних програм підтримки його бюджетонаповнюючих галузей, фермерських господарств, кредитування аграріїв, соціальних і культурних проектів. Зняття мораторію та продаж землі остаточно розорить трудівників села. Отриманих від продажу землі грошей їм однозначно не вистачить ні для початку власного бізнесу, ні для отримання кредиту, ні для придбання і будівництва житла. Всі ці казки, легенди і тости про продаж землі «в інтересах аграріїв», які сьогодні розповідають людям прудкі містечкові князьки на конференціях і фуршетах за участю проплачених «експертів і успішних фермерів» – беспардонная брехня! У нинішній Україні сьогодні для цього просто не створено жодних умов.

Зате є всі умови для того, щоб тільки дуже багаті оптові покупці скуповували паї, формували з них нові наділи для продажу і потім заробляли на них шалені гроші. Відвертий грабіж і остаточне розорення жителів села – ось мета і сенс «земельної реформи» від «проєвропейської урядової команди», яка вже йде.

Галас, з продажем держземель і скасуванням мораторію, який почав свою ходу по наших містах і селах – це не просто реклама плану уряду, який суперечить національним інтересам. Це – знущальне нехтування Конституцією та підготовка широкомасштабного злочину проти народу України та його майбутнього. Доводиться констатувати, що за нашу землю, як і в роки війни, доведеться боротися. Але у нас немає іншого шляху, якщо ми хочемо бути дійсно незалежними і успішними.

Справжнім патріотам необхідно не розбазарювати основне національне багатство, а боротися з бідністю, створювати нові форми зайнятості, розвивати інфраструктурні та соціальні і проекти на селі. У мене ці проекти оформлені і подані у формі законів. Проти моїх планів, які захищають село, виступають Європейська Бізнес Асоціація та Міжнародний валютний фонд.

Ви скажете, що ця команда йде і все буде по-іншому. Не буде! Їй на зміну йде інша, така ж – яка ігнорує інтереси простих людей, заточена на обслуговування іноземних холдингів і місцевих окремих олігархів.

Коаліція, яку як бразильський серіал, намагаються створити фракція Президента і «Народного фронту» буде ще більш небезпечною для економіки України і буде дуже недовговічною. Йдеться про заміну прізвищ міністрів, а не про зміну того трагічного шляху розвалу економіки, обраного націоналістами-єврооптимістами, русофобами, представниками партій великого капіталу і сліпих трастів, який замінює реальну роботу зі створення робочих місць і поліпшення життя наших людей», – резюмував проблему Андрій Деркач.