Меню
Андрій Деркач
Народний депутат
України
Назад до переліку публікацій

Андрій Деркач: «Починаємо новий медичний проект»

  • 29.11.2017
  • газета "Неделя"
2017

Найвідоміші кардіохірурги «Інституту серця МОЗ України» проведуть на Сумщині безкоштовні консультації жителів.

З грудня нинішнього року плануються безкоштовні виїзні прийоми жителів Глухівського, Кролевецького, Путивльського, Ямпільського, Середино-Будського районів провідними спеціалістами столичного «Інституту Серця». Такі огляди дають можливість виявити проблеми зі здоров’ям на ранніх стадіях. За статистикою, 7 із 10 смертей в Україні пов’язані саме з серцево-судинними захворюваннями.

Проведення обстежень стало можливим завдяки підтримці директора Інституту, члена-кореспондента АМН України, доктора медичних наук, професора, відомого кардіохірурга Бориса Тодурова та благодійного фонду Андрія Деркача «Наше майбутнє».

«Інститут Серця» є передовим медичним закладом із розвитку вітчизняної кардіохірургії. Саме завдяки його лікарям новонароджені в Україні діти із захворюваннями серця отримують шанс на життя. Кілька років тому разом з відомим американським доктором Аланом Стюартом лікарі київського  Інституту провели так звану «операцію Девіда». Це одна із найскладніших в кардіохірургії операцій по усуненню аневризми висхідної аорти. А у липні минулого року тут уперше в Україні імплантували механічне серце. Загалом у минулому році висококласними фахівцями «Інституту Серця» було проведено близько 6 тисяч надскладних операцій.

«Тепер отримати консультацію досвідчених лікарів зможуть і жителі наших сіл та містечок, – наголошує ініціатор проекту Андрій Деркач. – За потреби під час консультації можна буде зробити УЗД серця. Від імені земляків дякую шановним фахівцям, які беруть активну участь у цій благодійній програмі».

Координатором проекту «Кардіолог» є кандидат медичних наук, завідувач відділенням для лікування ішемічної хвороби серця Віктор Шевченко. Він зауважив, що на таких прийомах лікарі часто виявляють у пацієнтів проблеми, про які вони навіть не здогадуються.

«Буває, що людина скаржиться на певний дискомфорт, але не надає цьому значення. Тож після кожного масового прийому виявляємо до десяти громадянам, яким потрібна операція», – констатує лікар.

Якщо під час консультації лікарями буде діагностовано серйозні проблеми з серцем, то людині пропонуватиметься більш детальне обстеження в «Інституті Серця», а за необхідності – безкоштовна операція.

Нагадаємо, зважаючи на недостатнє фінансування медичних закладів, дефіцит кваліфікованих лікарів, непередбачувані наслідки медичної реформи, народний депутат Андрій Деркач ініціював благодійну програму «Здоров’я мешканців Сумщини». Вже півтора роки в окрузі депутата працюють проекти «Мамолог» та «Дитячий ортопед». Завдяки цим програмам мешканці найвіддаленіших сіл області мають можливість пройти огляд у лікарів найвищої кваліфікації.

За час роботи програми «Мамолог» консультації та допомогу надано більше 1300 жінкам, у рамках програми «Дитячий ортопед» рекомендації лікарів уже отримали більше 16 тисяч дітей.