Меню
Андрій Деркач
Народний депутат
України
Назад до переліку публікацій

Андрій Деркач: поправка про фінансування профтехосвіти з держбюджету підтримала більшість депутатів

  • 04.02.2016
  • газета "Неделя"
2016

У четвер, 4 лютого, на пленарному засіданні ВР 297 народних депутатів підтримали законодавчу поправку, голосування за яку було ініційовано двома днями раніше на засіданні Бюджетного комітету народним депутатом Андрієм Деркачем і головою комітету ВР з питань науки і освіти Лілією Гриневич.

Поправка передбачає повернення до практики фінансування місцевої профтехосвіти з держбюджету. Для цього передбачено виділяти цільову субвенцію на підготовку робітничо-педагогічних кадрів.

У своєму коментарі Андрій Деркач зазначив, що система професійно-технічної освіти опинилася на межі руйнування внаслідок прийняття провладною коаліцією Закону «Про Державний бюджет на 2016 рік».

Відповідно до нього з 1 січня 2016 року видатки на підготовку робітничих кадрів у професійно-технічних закладах були покладені на місцеві бюджети, які і так перебувають на межі виживання. Так, за даними Міносвіти, цього року взагалі не передбачено фінансування 78 закладів, частина міських та обласних рад виділила лише 10-50% від необхідних коштів.

В Україні налічується близько 800 закладів профтехосвіти. Втративши бюджетну підтримку, тепер вони всі знаходяться під загрозою закриття.

Ця ж проблема загрожує і Глухівському ВПУ. Сьогодні в ньому навчаються 365 осіб. Міська влада відмовилась повністю фінансувати навчальний заклад, тому що тільки половина учнів – жителі Глухова, інші діти приїхали з різних районів Сумщини.

Андрій Деркач зазначив:

Важливим є той факт, що, крім завдань по підготовці професійних кадрів, ПТУ виконують ще й соціальні функції. Так, тільки в Глухівському вищому училищі навчається 25 сиріт, 63 напівсироти, 26 випускників Шалигинського інтернату. Під загрозою знаходиться не тільки система ПТУ, а й долі десятків тисяч людей – учнів, викладачів, їх сімей. Прийнята поправка дозволить кардинально змінити ситуацію і тепер село не фінансуватиме наші ПТУ.

Тепер відповідний закон повинен підписати Президент України.