Меню
Андрій Деркач
Народний депутат
України
Назад до переліку публікацій

Андрій Деркач: “Реформи не проводяться на лозунгах і демагогії”

  • 15.12.2014
  • НЕДЕЛЯ
2014

Про це сказав народний депутат під час рогляду у ВР програми діяльності уряду на 2015-2016 роки

16-300x221Програму своєї діяльності на 2015-2016 роки Уряд широко і голосно анонсував, як дорожню мапу реформ, за якої буде розвиватися країна в цей важкий час. Цілі програми, безумовно, високі. Але що бачимо по тексту?! Вся урядова політика змогла поміститися на 12 сторінках! Є гарний набір декларацій і формулювань. Але коли біля цих слів нема цифр – це означає, що немає жодної конкретики, а значить немає і відповідальності Уряду за результат.
Надважливому питанню соціальної політика, присвячено тільки пів сторінки. Уряд жодного слова не говорить про збільшення соціальних гарантій для соціально незахищених громадян, хоча б з врахуванням показників інфляції. Адже вона протягом 2014 року склала більш ніж 20%, вартість споживчого кошика зросла теж більш ніж на 20%, тарифи на послуги злетіли на 20-100%. Натомість Уряд не пропонує в соціальній сфері нічого, окрім ліквідації соціальних пільг, розвитку недержавного пенсійного забезпечення й запровадження накопичувальної пенсійної системи. Як при цьому вижити мільйонам українських громадян?!
У іншому, не менш важливому для країні питанні економічної політики, найбільше конкретика полягає в тому, що Уряд пропонує вдвічі збільшити обсяг експорту товарів вітчизняного виробництва до 2019 року. Проте не зазначає за рахунок яких галузей відбудеться таке зростання й головне – які конкретні кроки Уряд планує зробити для створення сприятливого інвестиційного клімату.
У програмі йдеться про зменшення податків з 22 до 9, при цьому не вказано яких саме.
Депутатська група «Воля народу» підтримує необхідність безальтернативного шляху реформ. Але ми закликаємо Уряд не йти хибним і хитким шляхом популізму. Реформи, яких так очікує український народ, не можливо провести на суцільних лозунгах та демагогії. З огляду на вищезазначене, без внесення конкретики до Програми уряду – наша депутатська група не буде голосувати за цей документ.
Дякую за увагу!

НЕДЕЛЯ