Меню
Андрій Деркач
Народний депутат
України
Назад до переліку публікацій

Андрій Деркач вимагає від Кабміну розробити і профінансувати програми навчання студентів-медиків у сільській місцевості

  • 05.02.2016
  • газета "Неделя"
2016

Статтею 49 Конституції України задекларовано, що саме держава створює умови для ефективного і доступного для всіх громадян медичного обслуговування. Однак, в результаті невмілої політики нинішнього керівництва МОЗ України, в регіонах, замість якісного реформування, відбувається цілеспрямоване знищення медицини.

«Ще в минулому році я зареєстрував у ВР постанову про відставку нинішнього Міністра охорони здоров’я Квіташвілі, однак тоді мою ініціативу не підтримало керівництво парламенту і представники провладної коаліції. Тепер же, маємо те, що маємо: медичні установи районного і місцевого рівнів знаходяться на межі виживання. Існуючий порядок розподілу медичних субвенцій в районних лікарнях не забезпечує щомісячних витрат, а дефіцит ліків, лікарів і медичного обладнання просто катастрофічний. Особливо гостро жителями наших райцентрів та сільської місцевості відчувається нестача кваліфікованих медичних кадрів», – прокоментував проблему Андрій Деркач.

За інформацією Національного інституту стратегічних досліджень нині в системі охорони здоров’я України працює понад 111 тис. медичних працівників пенсійного віку, а дефіцит кадрів становить близько 30 000 лікарів.

«Що стосується нашої області, то зараз Сумщина має гостру потребу в 1700 лікарях, з яких 500 – лікарі загальної практики сімейної медицини. За рахунок районних програм підготовки молодих фахівців для закладів охорони здоров’я в північних районах Сумщини вчаться тільки 27 (!) студентів, більшість яких – жителі Середино-Будського та Путивльського районів», – зазначив депутат.

Під час своїх робочих поїздок та зустрічей з колективами районних лікарень, студентами медичних університетів і коледжів, медпрацівниками ФАПів Андрій Деркач уважно вивчив стан справ з медичними кадрами на Сумщині. У своїх висновках він відповів коротко:

Беручи до уваги складність ситуації, вважаю, що в таких умовах слід шукати і застосовувати всі можливі резерви і альтернативні джерела залучення лікарів, вживати заходів для закріплення тих фахівців і кадрів молодших медичних спеціалістів, які вже працюють. А основним способом залучення молодих фахівців в лікарні може стати, в першу чергу, програма підготовки медичних кадрів за умови їх співфінансування на державному і місцевому рівнях.

З урахуванням всіх цих обставин народний депутат звернувся з депутатським запитом на ім’я Прем’єр-міністра України А. Яценюка з вимогою розробити програми навчання студентів-медиків у сільській місцевості на основі співфінансування з державного і місцевого бюджетів з подальшим працевлаштуванням молодих кадрів в місцевих лікувальних установах.

Запит був оголошений на засіданні ВР у п’ятницю, 5 лютого цього року.

 

Джерело: “Неделя