Меню
Андрій Деркач
Народний депутат
України
Назад до переліку публікацій

Андрій Деркач вимагає від Уряду навести порядок з субсидіями і розрахуватися з комунальниками

  • 19.02.2016
  • газета "Неделя"
2016

У травні минулого року Урядом була урочисто анонсована нова спрощена система оформлення субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг. Однак, на практиці розрекламованим змінам протистоїть державна бюрократична машина, яка зводить новації на «ні» і лише ускладнює і без того нелегке життя більшості простих українців.

Сьогодні в країні склалася ситуація, коли житлово-комунальні підприємства райцентрів і невеликих населених пунктів просто не можуть надавати послуги населенню через значну заборгованість держбюджету за коштами на перерахування субсидій.

Проблему добре вивчив народний депутат Андрій Деркач під час своїх робочих поїздок по Сумській області та зустрічей з жителями наших райцентрів і сіл.

На сьогодні заборгованість держбюджету перед сумськими підприємствами досягла вже 92,6 млн. грн. Із загальної суми заборгованості 4,6 млн. грн. – це заборгованість грошима, яку отримують підприємства, що обслуговують житловий фонд, перевізники сміття і ОСББ. При цьому на всі численні звернення міського керівництва з цього приводу до Мінфіну і Мінсоцполітики досі не було жодної реакції.

У Ямпільському районі заборгованість по наданих пільгах і субсидіях перед підприємствами ЖКГ становить 8,2 млн. грн. З них 744,5 тис. грн. – так званими «живими коштами» (за жовтень-грудень 2015 року). У Кролевецькому районі така заборгованість становить майже 784 тис. грн.

«Такий стан справ вважаю нічим іншим, як знущанням над людьми, тому мною прийнято рішення направити Прем’єру Яценюку депутатський запит з вимогою до Уряду взяти ситуацію під контроль і провести термінові розрахунки з підприємствами-постачальниками комунальних послуг», – коротко резюмував проблему депутат.

Слід зазначити, що основною складовою тарифу на комунальні послуги є заробітна плата з нарахуваннями для працівників підприємств, що надають комунальні послуги. Останнім часом оплата з бюджету здійснюється переважно тільки взаємозаліками за електроенергію. У зв’язку з цим, в даний час над комунальниками висить загроза великих заборгованостей по виплаті заробітної плати та припинення надання послуг населенню.

Відсутність коштів істотно впливає на фінансово-господарську діяльність підприємств ЖКГ, які при такому положенні справ дуже скоро втратять можливість платити навіть обов’язкові платежі до державного бюджету.

«У ситуації тотальної економії і зниження рівня життя більшості громадян України, незважаючи на астрономічне зростання комунальних платежів, відсутність робочих місць, падіння курсу національної валюти і військові дії на Сході, необхідний мінімум, який має забезпечити держава – це виконання широко анонсованих соціальних зобов’язань перед населенням», – підкреслюється в депутатському запиті.

Запит був оголошений на засіданні ВР у п’ятницю, 19 лютого цього року.