Меню
Андрій Деркач
Народний депутат
України
Назад до переліку публікацій

Андрій Деркач: влада і бізнес повинні спільно працювати на соціальні потреби жителів районів

  • 28.03.2016
  • газета "Неделя"
2016

Промисловість є головною галуззю господарства Сумської області, де виробляється близько 35% валової продукції і послуг, зосереджено близько 30% зайнятих. Більше 80% промислового комплексу складають нафто- і газовидобування, хімічна промисловість, виробництво будівельних матеріалів і харчових продуктів. Сумщина має потужний машинобудівний комплекс, який спеціалізується на виробництві високотехнологічної складної продукції хімічного, енергетичного і нафтовидобувного обладнання.

При цьому існуюча система управління і контролю за промисловістю в сьогоднішніх умовах є вкрай неефективною, містить значну корупційну складову (особливо в нафтовидобувній галузі) і абсолютно відірвана від потреб жителів районів.

Стає очевидним, що в умовах хронічного дефіциту місцевих бюджетів вкрай важливо забезпечити відносну фінансову самостійність територіальних громад. А це можливо лише за умови налагодження ефективної співпраці місцевих органів з промисловими підприємствами, розташованими на відповідних територіях, з метою наповнення бюджетів різних рівнів, ліквідації корупційних схем, вирішення питань, пов’язаних з реалізацією екологічної та інвестиційної політики на місцевому рівні.

З цією метою в 2015 році народним депутатом Андрієм Деркачем, який приділяє цій проблемі постійну увагу, був спрямований ряд звернень керівництву області. У них містилися конкретні пропозиції щодо створення робочих груп і комісій з питань стабілізації роботи промислових підприємств і дотримання госпсуб’єктами області екологічного законодавства. Депутат також пропонував розробити дієві програми і механізми налагодження співпраці органів місцевого самоврядування з промисловцями і підприємцями на відповідних територіях. На жаль, обласне начальство не відреагувало належним чином на ці актуальні і такі потрібні жителям Сумщини пропозиції.

16 березня цього року депутат направив повторне звернення Голові Сумської ОДА Миколі Клочко, в якому наполягає на обговоренні піднятих в депутатських зверненнях питаннях на обласній колегії. Вкрай необхідним та актуальним сьогодні Андрій Деркач вважає створення робочої групи по контролю за використанням природних багатств області, стабілізації роботи промислових підприємств, створенню умов для випуску конкурентоспроможної продукції, а також налагодженню співпраці промисловців з районною владою, з огляду на потреби жителів відповідної території. Найбільш ефективним форматом, на думку, депутата, буде формат робочої групи під головуванням перших осіб області з обов’язковим залученням керівництва районів, депутатів обласної та районних рад, правоохоронних органів, прокуратури та інших зацікавлених служб.

«Добивався і буду домагатися вдосконалення системи управління та контролю за промисловим виробництвом області, його наближення до конкретних потреб жителів конкретних районів. Переконаний, що підписання і виконання угод про соціально-економічне співробітництво, створення нових робочих місць, наповнення бюджетів усіх рівнів та інші моменти взаємовигідного партнерства влади і бізнесу можливо розробити і впровадити тільки при активній участі в процесі не тільки представників промисловців і бізнесменів, а й місцевих органів, жителів районів Сумщини», – зазначив у своєму коментарі Андрій Деркач.