Меню
Андрій Деркач
Народний депутат
України
Назад до переліку публікацій

Андрій Деркач: «Жителів сіл очікують болючі сюрпризи»
2015

  • 15.12.2015
  • НЕДЕЛЯ
2015

Об’єднання територіальних громад нагадує реформу з укрупнення колгоспів та сільських рад в 60-х роках 20 ст., багато з яких у подальшому вимерли

  Урядом пропонується зменшити в 10 разів кількість територіальних громад об’єднавши кілька громад в одну. Один з лідерів депутатської групи «Воля народу» Андрій Деркач впевнений: якщо для міських жителів процес реформування пройде практично безболісно, то селян очікують «болючі сюрпризи».
На початку року сільські громади вже зробили фінансово «беззубими» і забрали від них всі кошти на освіту й медицину, які спрямовувалися з державного бюджету. Так стартував перший етап реформи. Тепер беруться до формування нових територіальних громад. І тут ще більше мін уповільненої дії, адже критерії для такого формування обрані досить не зрозумілі. Наприклад, загальноосвітня школа може функціонувати в селі, якщо там проживає не менше 250 дітей, а стаціонарна лікарня має функціонувати лише в адміністративній одиниці, де проживають не менше 150 тис. людей, відстань до неї не може перевищувати 100км.
Подібні вимоги зроблять просто неможливим доступ селян до медицини і освіти. Приміром, як забезпечити максимальні 30 хвилин часу школярам із далеких сіл для доїзду до навчального закладу по нашим дорогам? А в багатьох селах навіть відсутній транспорт для перевезення школярів. А поїздка до лікарні за 100-200 км взагалі може вартувати пацієнту життя. Під час об’єднання територіальних громад постають також проблеми меж населених пунктів.
Депутатська група «Воля народу» переконана, що реформа адміністративного устрою, децентралізація, які пропонується провести під гаслами доступності публічних послуг , можуть дати зворотній результат. Розгорнута в нашій країні кампанія децентралізації у формі добровільно-примусового об’єднання територіальних громад нагадує реформу з укрупнення колгоспів та сільських рад в 60-х роках 20 ст., багато з яких у подальшому вимерли.
За словами А.Деркача, депутати групи «Воля народу» звернулися до коаліції з проханням припинити популізм та піар на пустопорожніх законопроектах.
– Поїдьте в села до людей, поспілкуйтесь, нехай у очі вони вам скажуть, що думають про подібні псевдореформи. Може тоді кожен депутат у цьому парламенті зрозуміє, що до питання адміністративно-територіальної реформи потрібно повернутися і ще раз визначити чіткі критерії її реалізації, – впевнений нардеп.
Нагадаємо, у лютому 2015 року після тривалого обговорення прийнятий і набув чинності Закон України «Про добровільне об’єднання територіальних громад». Під такою благородною назвою фактично була анонсована реформа адміністративно-територіального устрою та місцевого самоврядування.

НЕДЕЛЯ