Меню
Андрій Деркач
Народний депутат
України
Назад до переліку публікацій

Бронза з золотим відливом

  • 27.09.2017
  • газета "Неделя"
2017

Боксер Олександр Гречаник посів третє місце на Чемпіонаті Європи, хоча його поїздка в Болгарію до останнього моменту була під питанням.

За перемогу в місто Албена прибули поборотися найсильніші юніори з усього світу. Так, в категорії Олександра (до 54 кг) змагалися 26 спортсменів. Всі боксери, з якими зустрічався в поєдинках 16-річний глуховчанін, були сильними. Але техніка Саші, за оцінками експертів, абсолютно не поступалася.

боксер

Перший бій в 1/16 фіналу Олександр провів з боксером з Азербайджану. Судді одноголосно віддали нашому спортсмену перемогу. В 1/8 фіналу – знову безумовна перемога над представником Туреччини. Тренер Віктор Балабко коментує, що для Олександра цей бій очікувано повинен був стати найбільш напруженим. В 1/4 фіналу Гречаник боксував вже з британцем.

Тут тренер підкреслив, що за рівнем підготовки і техніки суперника цей бій став для Саші найскладнішим. Але і в цьому поєдинку Олександр теж переміг! У півфіналі на рингу він зустрівся з російським спортсменом. Судді далеко не одноголосно перемогу зарахували противнику. В результаті А. Гречаник посів третє місце. Як зазначив головний тренер збірної України з боксу серед юніорів Олег Кудінов, це «бронзова перемога з золотим відливом».

До речі, як розповідають батьки спортсмена, поїздка Саші на Чемпіонат Європи взагалі була під загрозою зриву.

– Замовили біометричний паспорт за два місяці, за термінами встигали з запасом. Хто міг подумати, що закордонний паспорт не встигнуть надрукувати вчасно? Вже пора документи готувати на виїзд, а паспорта немає. Вся країна стоїть в черзі. Стали звертатися в усі інстанції. Чим могла, допомагала завідуюча паспортним столом в Глухові Тетяна Буханістая. Ми були в розпачі. Дуже допомогли в приймальні народного депутата Андрія Деркача, ми шукали будь-які варіанти, як прискорити процес друку паспорта. Уявляєте, встигли в останній момент. Отримали паспорт, і в той же день Саша полетів до Болгарії! – розповідає батько спортсмена Сергій Гречаник.

Крім того, на Чемпіонаті Європи юнак виконав норматив майстра спорту України. Нагадаємо, він – вихованець Новгород-Сіверського боксерського клубу «Лідер», їздить на тренування за 67 км від Глухова п’ять разів на тиждень.

– Так, я дуже радий, що наш вихованець показав такий прекрасний результат. Неважливо, де ти займаєшся – в місті з мільйонним населенням або в 14-тисячному Новгород-Сіверському. Головним виявляється тільки твоя праця, старання, настрій. З спонсорів – у нас тільки місцевий «Росток-Холдинг» і батьки. Навесні плануємо брати участь у відбірковому Чемпіонаті України, за підсумками якого вирішиться, чи прийме Саша участь в Чемпіонаті світу, – розповідає Віктор Балабко. – Якщо переможемо там, отримаємо ліцензію на участь в молодіжних Олімпійських іграх.

Бажаємо успіхів і нових перемог глуховчаніну з Новгород-Сіверської спортивної «пропискою», студенту ППК ГНПУ Олександру Гречаник.