Меню
Андрій Деркач
Народний депутат
України
Назад до переліку публікацій

Час підтискає

  • 07.12.2016
  • газета "Неделя"
2016

Затримка зі здачею казарми в Глухові загрожує закінчитися для підрядників кримінальною відповідальністю.

Вже сьогодні військовою прокуратурою ведеться кримінальне провадження щодо неякісного і несвоєчасного ремонту і будівництва декількох об’єктів на території військової частини в Глухові. На нараді, яка пройшла в частині напередодні Дня Збройних Сил України, пролунав головний посил: кримінальне покарання підрядників і відповідальних за їх контроль осіб не є самоціллю, але може послужити досить дієвим стимулом.

нарада

В обговоренні з ініціативи народного депутата Андрія Деркача взяли участь заступник губернатора Іван Боршош, військовий прокурор Сумського гарнізону полковник юстиції Ігор Галичанський, начальник відділу Чернігівського КЕУ підполковник Олександр Зубрицький, представники підрядників, районної влади, депутати облради.

Першу чергу казарми повинні були здати 31 грудня 2016 року. Так говорить договір, який уклали між собою в листопаді минулого року Північне територіальне квартирно-експлуатаційне управління МОУ та підприємець В.П. Гаврилюк. Ще два підрядника виграли тендер на ремонт їдальні та зведення котельні.

– Це будівництво – на особливому контролі в Міністерстві оборони. Підрядників ніхто насильно не тягнув на тендер, не змушував брати зобов’язання про такі короткі терміни. Правда? Ви захотіли освоїти гроші, так виконуйте свої ж обіцянки якісно, ​​- підкреслив позицію народний депутат.

За останні три тижні зроблено багато: проведено водопровід, в казармі накритий дах, є вікна, розпочато внутрішні роботи – але багато ще належить зробити. Головна вимога влади і громадськості, щоб роботи робилися якісно, ​​щоб вівся реальний нагляд за будівельниками.

За словами військового прокурора Ігоря Галичанського, зараз з’ясовується, чому між різними службами МО не було взаємодії, коли віддавався наказ на переїзд батальйону із зони АТО в абсолютно неготове місце, чому не піднімалося питання недостатнього фінансування влітку. У свою чергу Іван Боршош застеріг керівництво частини від фіктивних проплат тих робіт і послуг, які їм надані вже у вигляді спонсорської допомоги.

Командир батальйону підполковник Олег Громадський повідомив, що підрядники прислухаються до їхніх зауважень, намагаються ліквідувати недоробки.

Нагадаємо, народний депутат А. Деркач за останній рік направив 7 звернень до Президента України, Голови СБУ, Генпрокурора, керівника комітету ВР з питань нацбезпеки і оборони з вимогою взяти на контроль питання будівництва та ремонту казарми, їдальні штабу для 58-ї окремої мотопіхотної бригади ВСУ в Глухові.