Меню
Андрій Деркач
Народний депутат
України
Назад до переліку публікацій

Депутат про закон

Нардеп вважає що необхідно терміново передбачити для Сумщини обладнання та посилити лікарні області. 
  • 20.03.2020
  • газета "Неделя"
2020

Нардеп вважає що необхідно терміново передбачити для Сумщини обладнання та посилити лікарні області. 

У вівторок на екстреному засіданні Верховна Рада прийняла законопроєкт №3219 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)». За документ проголосували 344 депутати. Серед них – і нардеп-мажоритарник Андрій Деркач, обраний по нашому виборчому округу. Через приймальню народного депутата у Глухові ми попросили прокоментувати це рішення.

«Станом на 17 березня в Україні офіційно відомо про 14 випадків коронавірусу, два з них летальні. 10 інфікованих у Чернівецькій області, по одному в Житомирській та Київській областях та двоє в Києві. Але відтепер, як свідчить досвід інших країн, статистика буде змінюватись щоденно в геометричній прогресії. І ми всі маємо дотримуватись певних правил.

Я особисто голосував за закон, хоч маю свою окрему думку щодо деяких окремих положень. Кілька тижнів усім нам доведеться жити в режимі карантину. Але завдання держави в даній ситуації – не дати поширитися коронавірусу.

З огляду на те, що кількість випадків захворювання COVID-19 в Україні зростає, вважаю, що Уряду необхідно вжити негайних заходів з придбання апаратів штучної вентиляції легенів, необхідних антисептичних та інших захисних засобів у лікарні області. Не потрібно чекати, поки Сумщина увійде в список областей з випадками захворювання COVID-19», – сказав А. Деркач.

Нагадаємо, документом передбачено здійснення закупівлі товарів, робіт і послуг без застосування процедур, прописаних у Законі України «Про державні закупівлі» для можливості оперативно реагувати на ситуацію.

Документ звільняє від сплати ввізного мита та ПДВ лікарських засобів та виробів медпризначення, які закуповують для запобігання та боротьби з короновірусною інфекцією. Також закон передбачає можливість стовідсоткової передоплати за товари, роботи і послуги, які закуповують для запобігання та боротьби з COVID-19.

Законом передбачено надання можливості населенню працювати дистанційно в умовах карантину. Також документ забороняє проведення державного нагляду і контролю на час карантину.

Окрема стаття закону передбачає кримінальну відповідальність за порушення санітарних норм.