Меню
Андрій Деркач
Народний депутат
України
Назад до переліку публікацій

Депутатська група “Воля народу” ініціює збільшення прожиткового мінімуму і мінімальної зарплати

  • 15.12.2014
  • Воля народу
2014

Депутатська група “Воля народу” пропонує збільшити рівень мінімальної зарплати і прожиткового мінімуму у наступному році на суму не менше за прогнозований рівень інфляції у 2014-2015 роках. Відповідний проект постанови №1304 зареєстровано 9 грудня у Верховній Раді.

Ініціатори постанови (народні депутати Володимир Бандуров, Віктор Бондар, Ігор Єремеєв, Володимир Кацуба, Михайло Ланьо, Сергій Мартиняк, Ярослав Москаленко, Олександр Пономарьов, Віктор Развадовський, Юрій Шаповалов, Андрій Деркач, Вячеслав Богуслааєв, Анатолій Гіршфельд, Степан Івахів, Сергій Лабазюк, Володимир Литвин, Ігор Молоток, Олександр Онищенко, Михайло Поплавський та Іван Фурсін) у пояснювальній записці до проекту постанови зазначають, що зростання цін на товари першої необхідності та житлово-комунальні послуги протягом 2014 року, поставило більшість населення України на межу виживання.

“Мінімальний прожитковий мінімум, встановлений державою для незахищених верств населення, на сьогодні не забезпечує не тільки мінімальні соціальні і культурні потреби мільйонів людей, а й навіть не здатний забезпечити здоров’я та нормальне функціонування організму людини. Окрім суттєвого збільшення цін на ліки та продукти харчування на протязі 2014 року, слід додати майже 100% девальвацію національної валюти та збільшення в середньому на 50% тарифів на житлово-комунальні послуги. Динаміка стрімкого зростання цін на товари та послуги свідчить про те, що на кінець 2014 різниця між фактичним прожитковим мінімумом та прожитковим мінімумом, встановленим законодавством, досягла критичного значення і з кожним місяцем суттєво збільшується”, – підкреслюють парламентарії.

“Воля народу” нагадує, що прогнозний рівень інфляції, за офіційними даними МФВ та Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, на кінець 2014 року складе 19-20%, а на 2015 рік – 10%. “Тому підвищення у 2015 році мінімальної заробітної плати та прожиткового мінімуму хоча би в такому сумарному розмірі не тільки полегшить життя мільйонів українців, в особливості пенсіонерів, а й слугуватиме чинником довіри населення до влади”, – наголошують народні депутати.

Проектом Постанови пропонується Кабміну через девальвацію національної валюти внести на розгляд Верховної Ради проект Держбюджету на 2015 рік із збільшенням розмірів мінімальної заробітної плати та прожиткового мінімуму для основних соціальних і демографічних груп населення на суму не менше розміру прогнозних показників рівня інфляції на 2014-15 рр.

Воля народу