Меню
Андрій Деркач
Народний депутат
України
Назад до переліку публікацій

Депутатська група “Воля народу” пропонує зменшити пенсійний вік для жінок

  • 15.12.2014
  • Воля народу
2014

Верховній Раді пропонують зменшити пенсійний вік для жінок до 55 років. Відповідний законопроект № 1031-2 зареєстрували народні депутати із групи “Воля народу” Володимир Бандуров, Ігор Єремеєв, Андрій Деркач, Володимир Литвин та Ярослав Москаленко.

У пояснювальній записці до законопроекту зазначено, що при проведенні аналізу ефективності роботи пенсійної системи в період після внесення змін, передбачених Законом України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи», з’ясувалося, що підвищення пенсійного віку не дало позитивного ефекту у фінансовій сфері – Державний бюджет і Пенсійний фонд не наповнюються. Так, дефіцит бюджету Пенсійного фонду в 2012-13 рр. залишається на високому рівні (2011р. – 30,1 млрд. грн., 2012 р – 27,2 млрд. грн. 2013 р – 21,8 млрд. грн.), що в цілому продовжує залишати Пенсійний фонд залежним від держбюджету.

Дискримінаційна норма щодо підвищення пенсійного віку для жінок, що вступила у силу після прийняття відповідної реформи, на даний час є не тільки неприйнятною, але й є антинародною, про що свідчать масові звернення громадян до державних органів влади та судові спори пенсіонерів з Пенсійним фондом, підкреслили парламентарі.

“Питання щодо повернення до ідеї підвищення пенсійного віку може бути доречним у випадку розвитку економіки, значного зростання попиту на ринку праці, при покращенні загальних умов життя, праці та охорони здоров’я. Держава повинна використовувати інші соціально нейтральні і економічно необхідні заходи й реформи, що можуть забезпечити збалансування солідарної системи пенсійного страхування: детінізація заробітних плат, підвищення рівня заробітної плати працівників, реалізація програми розвитку робочих тощо”, – вважають народні депутати.

Воля народу