Меню
Андрій Деркач
Народний депутат
України
Назад до переліку публікацій

Деркач і Дубінський пропонують звільнити керівництво НБУ і найбільших держбанків “за відмивання мільярдів”

Народні депутати України Андрій Деркач та Олександр Дубінський звернулися до президента Володимира Зеленського щодо необхідності припинення наявності корупційної схеми, пов'язаної з облігаціями внутрішньої державної позики (ОВДП), і звільнення керівництва Національного банку України та найбільших держбанків.
  • 28.11.2019
  • Інтекфакс-Україна, Гордон, КП в Україні, Телеграф
2019

Народні депутати України Андрій Деркач та Олександр Дубінський звернулися до президента Володимира Зеленського щодо необхідності припинення наявності корупційної схеми, пов’язаної з облігаціями внутрішньої державної позики (ОВДП), і звільнення керівництва Національного банку України та найбільших держбанків.

У зверненні, копію якого оприлюднено на сторінці Деркача в соцмережі Facebook, депутати вимагають звільнити керівництво Національного банку України, Ощадбанку, ПриватБанку, Укрексімбанку та відкликати з посади заступника виконавчого директора МВФ від України Владислава Рашкована, зокрема, через участь у схемах із відмивання $7,4 млрд екс-президента України Януковича.

“Усі ці люди були призначені за каденції екс-президента України Петра Порошенка та Януковича і брали участь у схемах, які ведуть до грабунку країни”, – наголошується в зверненні нардепів.

Як стверджують Деркач і Дубінський, фактично розкрито глобальну схему виведення з українського бюджету в офшори викрадених корупційним шляхом грошей із подальшим інвестуванням їх в облігації державної позики з метою отримання надвисоких прибутків за рахунок української економіки та платників податків.

“Дані схеми реалізовувалися за згодою Національного банку України, склад правління якого призначений за часів Порошенка та Гонтаревої (екс-голови НБУ Валерії Гонтаревої – ІФ) і не змінений до цього часу. Крім НБУ, в схемах були задіяні й керівники низки інших державних банків”, – йдеться у зверненні.

В оприлюдненому документі голові правління Укрексімбанку Олександру Гриценку дорікають у сприянні у виведенні з держбанку коштів через позики підприємствам колишнього президента.

Також у зверненні згадано голову Ощадбанку Андрія Пишного, який “фактично обслуговував і покривав схеми Януковича за часів президента Порошенка”, і керівництво націоналізованого ПриватБанку, яке брало участь у “застосуванні схеми закачування для покриття нестачі капіталу боргових зобов’язань держави, за якими Мінфін платить із бюджету значні відсотки”.

Окремо депутати констатують, що діяльність компаній Валерії Гонтаревої призвела до необґрунтованого збільшення обсягів зовнішнього боргу України, покладання на громадян України додаткових боргових зобов’язань у розмірі понад $100 млрд.

У зверненні було згадано і заступника виконавчого директора від України в Міжнародному валютному фонді Владислава Рашкована.

“Рашкован шляхом шантажу перешкоджає розслідуванню злочинної діяльності екс-голови НБУ Валерії Гонтаревої та екс-міністра фінансів України Наталії Яресько”, – йдеться в документі.

Як повідомлялося, 20 листопада на прес-конференції в агентстві “Інтерфакс-Україна” Деркач і Дубінський запропонували президентам України і США – Володимиру Зеленському та Дональду Трампу – розслідувати факти легалізації $7,4 млрд оточенням українського екс-президента Віктора Януковича через американський інвестиційний фонд Franklin Templeton Investments, близький до Демократичної партії США.