Меню
Андрій Деркач
Народний депутат
України
Назад до переліку публікацій

Деркач і Дубінський пропонують розслідувати факти міжнародної корупції вищих посадових осіб України – проект постанови про утворення ТСК

У парламенті зареєстровано проект постанови народних депутатів Андрія Деркача та Олександра Дубінського про утворення ТСК з розслідування фактів міжнародної корупції вищих посадових осіб України.
  • 25.10.2019
  • Інтерфакс-Україна, Українська правда, Весті, Газета.ЮА, Цензор.Нет
2019

У парламенті зареєстровано проект постанови народних депутатів Андрія Деркача (позафракційний) та Олександра Дубінського (фракція “Слуга народу”) про утворення тимчасової слідчої комісії (ТСК) з розслідування фактів міжнародної корупції вищих посадових осіб України, повідомив на своїй сторінці у Facebook Деркач, оприлюднивши копії документів.

Згідно з проектом постанови, депутатам пропонується утворити ТСК Верховної Ради для розслідування фактів міжнародної корупції за участю вищих посадових осіб держави, пов’язаних із діяльністю Національного банку України та Міністерства фінансів України, а також інших протиправних дій, вчинених під впливом міжнародних чинників та незаконного лобіювання окремими представниками міжнародних організацій та урядів іноземних держав.

Як зазначено в постанові, до складу ТСК входять 18 осіб.

“Обрати головою ТСК народного депутата України – Дубінського Олександра Анатолійовича, секретарем – Деркача Андрія Леонідовича”, – йдеться в документі.

Згідно з пояснювальною запискою, до основних завдань ТСК належить розслідування діяльності екс-глави НБУ Валерії Гонтаревої, Міністерства фінансів на чолі з екс-міністром Наталією Яресько, перевірка фактів зі звіту Рахункової палати щодо порушень під час використання міжнародної техдопомоги на суму $5,3 млрд.

Депутати також пропонують розслідувати факти незаконного лобіювання при добуванні та постачанні в Україну енергоносіїв, ініціювати розслідування щодо незаконних дій уряду колишнього прем’єр-міністра Володимира Гройсмана під час закупівлі медпрепаратів за допомогою так званих міжнародних організацій та ін.

Як повідомлялося, 9 жовтня Деркач оприлюднив службове листування НАБУ і посольства США, згідно з яким перший заступник НАБУ Гізо Углава через свою помічницю Поліну Чиж тривалий час надавав посольству США інформацію, яка негативно вплинула на хід подій в Україні та США.

Згідно з його даними, працівниця НАБУ Поліна Чиж отримала вказівку від працівниці посольства США Ганни Ємельянової надати інформацію у справі екс-міністра екології та власника Burisma Group Миколи Злочевського. Народний депутат також оприлюднив суми грошей, які було перераховано представникам Burisma Group, зокрема і Гантеру Байдену.

За словами Деркача, Шокін неодноразово звертався до директора НАБУ Ситника у рамках кримінального провадження щодо Burisma, але постійно отримував формальні відписки. Діяльність Шокіна, на думку нардепа, викликала неприкрите роздратування Джо Байдена і його п’ятий за два роки візит до Києва, 7-8 грудня 2015 року, був присвячений вирішенню питання відставки Віктора Шокіна через справи Злочевського та Burisma Group.

Як повідомляв Деркач, “предметом тиску став $1 млрд кредитної гарантії, який США мали надати Україні”.