Меню
Андрій Деркач
Народний депутат
України
Назад до переліку публікацій

Деркач і Молоток просять Порошенка взяти ситуацію у Шостці під особистий контроль
2015

  • 15.12.2015
  • НЕДЕЛЯ
2015

Народні депутати Андрій Деркач та Ігор Молоток (група «Воля народу») звернулись до Президента України зі зверненням, у якому просять взяти ситуацію з виливом у Шостці небезпечної хімічної речовини під особистий контроль та надати відповідні доручення Контрольній службі Президента України та голові Сумської обласної державної адміністрації щодо термінового з’ясування причин аварії, надання вичерпної інформації для мешканців міста стосовно наслідків та засобів захисту від аварії та виділення коштів для ліквідації її наслідків.

14-300x200Зокрема, у зверненні звертається увага, що місцеві мешканці та люди, які опинились у зоні ураження хімічною речовиною, відчувають значне погіршення здоров’я. Але люди масово скаржаться на те, що у Шосткінській ЦРЛ їм відмовляють фіксувати факт отруєння.
Інформація, яка поширюється від контролюючих органів та органів місцевого самоврядування, носить неоднозначний характер, незважаючи на те, що вже тривалий час ведуться роботи з ліквідації наслідків аварії. Серед населення взагалі не проводиться роз’яснювальна робота щодо заходів безпеки, інформація про наслідки надзвичайної ситуації замовчується, у результаті чого серед людей поширюється панічні настрої.
На одному з засідань виконавчого комітету Шосткінської міської ради було повідомлено, що розлитою речовиною є компонент ракетного палива першого класу небезпеки «Гептил» і що злочинне порушення допустили працівники ТОВ «Сервісний центр регенерації масел», яке зареєстровано в м. Києві.
В результаті, по зазначеним фактам слідчим відділом Шосткінського МВ УМВС України в Сумській області було відкрито кримінальне провадження. Проте з незрозумілих причин кримінальна справа для проведення подальшого досудового слідства була витребувана до УМВС України в Сумській області, що схиляє до думки, що метою цієї дії є приховання реальних винуватців та наслідків вчиненого кримінального правопорушення.
Окремо народні депутати А.Деркач і І.Молоток зазначають, що за інформацією, отриманою від мешканців міста Шостка та прилеглих сіл, яка потребує перевірки, утилізація небезпечних відходів підприємствами ТОВ «Сервісний центр регенерації масел» та ТОВ «Елга» відбувається зі значними порушеннями, які носять системний характер.

Нагадаємо, З0 квітня 2015 року у Лазарівському мікрорайоні м. Шостка з автоцистерни відбувся вилив небезпечної хімічної речовини. Для ліквідації наслідків надзвичайної ситуації задіяний Міжрегіональний центр швидкого реагування Державної служби України з надзвичайних ситуацій (м. Ромни, Сумська область).

НЕДЕЛЯ