Меню
Андрій Деркач
Народний депутат
України
Назад до переліку публікацій

Деркач про Гонтареву: Її потрібно притягнути до кримінальної відповідальності, а не звільняти

Голосування за відставку глави Національного банку України Валерія Гонтаревої - це можливість для неї уникнути відповідальності, заявив в Facebook позафракційний нардеп Андрій Деркач, коментуючи своє голосування проти відставки.
  • 16.03.2018
  • Апостроф, "Українські новини", Гордон.UA
2018

Позафракційний народний депутат Андрій Деркач єдиний проголосував проти відставки Валерії Гонтаревої з поста глави Нацбанку України.

Голосування за відставку глави Національного банку України Валерія Гонтаревої – це можливість для неї уникнути відповідальності, заявив в Facebook позафракційний нардеп Андрій Деркач, коментуючи своє голосування проти відставки.

Згідно з даними на сайті Верховної Ради, Деркач єдиний проголосував проти відставки Гонтаревої.

“Я вважаю, що Гонтареву потрібно притягнути до кримінальної відповідальності, а не звільняти. Саме тому не голосував за її відставку в такому форматі. Впевнений, до відповідальності будуть притягнуті і всі адвокати Гонтаревої в ВР, які перетворили сьогодні звіт усміхненої екс-глави НБУ в справжній фарс”, – написав нардеп.

Сьогодні Гонтарева відзвітувала перед парламентом і заявила, що вважає свою місію в НБУ повністю виконаною. Деркач зазначив, що депутати ВР захищали Гонтареву, хоча її досягнення ніяк не поліпшили життя людей.

“Доходи громадян через політику НБУ з моменту призначення Гонтаревої впали майже в три рази. На момент призначення Гонтаревої долар був по 12. На сьогодні він сягнув позначки 30. За цей час знецінилися пенсії і зарплати українців. При її керівництві НБУ підірвало стан фінансового сектору”, – заявив політик.

Він додав, що ще в 2016 році виступив з ініціативою створити тимчасову слідчу комісію, яка мала розібратися з розкраданнями керівництва НБУ.

“Це і торгівля облігаціями внутрішньої державної позики через афілійовані банки, і порушення законодавства під час прийняття рішень про невмотивоване закриття комерційних банків, що призвело до втрати громадянами банківських вкладів, і спекуляція на курсі гривні, і знецінення заощаджень людей. Але комісія створена не була” , – написав Деркач.

Верховна Рада в ході ранкового засідання звільнила Валерію Гонтареву з посади голови Національного банку України (НБУ), за проект постанови №7500 проголосували 342 нардепи, проти – один.

На цьому ж засіданні за призначення Якова Смолія главою Національного банку України проголосували 247 нардепів.