Меню
Андрій Деркач
Народний депутат
України
Назад до переліку публікацій

Деркач пропонує Байдену дати свідчення в українському суді в режимі відеоконференції

Народний позафракційний депутат України Андрій Деркач запросив ексвіцепрезидента США Джозефа Байдена до українського суду для відповіді на питання, пов'язані з газовою компанією "Бурісма".
  • 24.03.2020
  • Інтерфакс-Україна, NewsOne, ZIK, 112.ua
2020

Народний позафракційний депутат України Андрій Деркач запросив ексвіцепрезидента США Джозефа Байдена до українського суду для відповіді на питання, пов’язані з газовою компанією “Бурісма”.

Як повідомив Деркач, “Бурісма” захищає в суді честь і гідність одного з лідерів Демпартії США, ексвіцепрезидента США Джо Байдена.

“Ще раз: компанія міністра-втікача часів президентства (Віктора – ред.) Януковича захищає гідність американського політика – претендента на вищий державний пост в Штатах. Є сенс допитати учасників цього гучного демокорупційного міжнародного скандалу. Тому викликали Байдена та його сина Хантера (одного з керівників “Бурісми”) в суд “, – зазначив він.

За словами народного депутата, питань до Байдена багато.

“Я пропоную Джозефу особисто розповісти про те, як він брав 900 тисяч доларів за надані послуги. Думаю, ми почуємо багато цікавого про те, що це були за послуги. Як Байден тиснув на Україну, маніпулюючи кредитними гарантіями США на 1 млрд доларів. Як звільняв Шокіна. Які суми ще були отримані. Що такого важливого робив в компанії його син Хантер, за що отримав мільйони. Питань багато”, – написав Деркач.

Він також висловив переконання, що до України Байдени не прилетять.

“Тому пропоную допитати їх в режимі відеоконференції. Думаю, що для одного з ключових кандидатів на пост президента США від Демократичної партії має бути справою честі особисто пояснити суду свої дії. Демокоррупція повинна бути розслідувана. Навіть якщо її очолюють топ-політики США”, – резюмував Деркач.

Раніше Деркач, посилаючись на матеріали розслідування в рамках низки кримінальних проваджень, заявив, що колишній віцепрезидент США Джо Байден отримав $ 900 тис. за лобістську діяльність від нафтогазової компанії “Burisma Group”. На пресконференції в агентстві “Інтерфакс-Україна” 9 жовтня 2019 року нардеп оприлюднив ці документи, підкресливши, що в матеріалах кримінального виробництва описано механізм отримання грошей Байденом-старшим.