Меню
Андрій Деркач
Народний депутат
України
Назад до переліку публікацій

Деркач проти Гройсмана: справу розгляне апеляційний суд

  • 30.11.2017
  • Обозреватель, News One, Страна.UA, Интерфакс-Украина
2017

Народний депутат Андрій Деркач з колегами – народними депутатами Валерієм Дюбілем і Юрієм Одарченко подають позов до апеляційного суду з вимогою до Гройсмана внести подання на міністра охорони здоров’я в Раду. Про це він повідомив в коментарі журналістам.

За словами Деркача, Окружний адміністративний суд відхилив позов до прем’єра, але депутати подають апеляцію.

“Окружний адміністративний суд Києва за надуманими причинами відхилив позов до прем’єра за поданням до Верховної Ради міністра охорони здоров’я. Гройсман повинен відповісти за розвал української системи охорони здоров’я. Перевіримо, як довго прем’єр і судді зможуть витирати ноги об Конституцію – побачимося в апеляційному суді”, – зазначив Деркач.

Він також підкреслив, що у депутатів, які подали позов, цілком конституційні вимоги: прем’єр повинен виконати пряму норму Основного Закону і внести подання на міністра охорони здоров’я в парламент.

“Справу слухав суддя Пащенко, призначений в травні цього року. У ЗМІ його називають “кишеньковим суддею влади”. Його рішення – свідчення повного свавілля в судовій системі країни. Пащенко навіть не дав пояснень, чому відхилив позов. Про що це говорить? Тільки про те, що позов відхилили через політичні мотиви. Чіткого обґрунтування таких дій немає”, – упевнений Деркач.

Депутат заявив, що правоохоронці будуть перевіряти інформацію про тиск на суд з боку Кабміну, також адвокати та активісти приділять увагу вивченню способу життя і мотивацій судді Пащенко.

“Я не знаю, хто телефонував судді і скільки грошей йому, можливо, занесли, щоб справу зам’яли. Але очевидно одне – Гройсман боїться відповідати за свої дії. Свого часу я вигравав суд навіть проти Януковича, коли він був прем’єром. Але перше рішення “реформованого” Київського окружного адміністративного суду – це ганьба для країни”, – резюмував Деркач.

Як відомо, нардеп Андрій Деркач разом з колегами подали позов проти прем’єр-міністра України, вимагаючи внести подання до Верховної Ради на призначення міністра охорони здоров’я. Уляна Супрун вже більше року виконує обов’язки міністра і проводить одну з найважливіших реформ. Депутати впевнені, що відсутність призначення міністра – це спосіб уникнути відповідальності за провал медичної реформи.