Меню
Андрій Деркач
Народний депутат
України
Назад до переліку публікацій

Деркач розповів Джуліані про факти розкрадання американської фінансової допомоги Україні

Народний депутат України Андрій Деркач розповів в інтерв'ю адвокату президента США Рудольфу Джуліані про задокументовані факти розкрадання американської фінансової допомоги Україні.
  • 07.03.2020
  • ZIK
2020

Народний депутат України Андрій Деркач розповів в інтерв’ю адвокату президента США Рудольфу Джуліані про задокументовані факти розкрадання американської фінансової допомоги Україні.

В інтерв’ю, яке транслював телеканал ZIK, Деркач повідомив, що в Україні витратили близько 5,3 млрд доларів іноземної фінансової допомоги, 3 млрд з яких були американськими, при цьому немає звітності на ці витрати, і є підозра, що гроші просто були вкрадені.

“Я намагаюся довести, що в Україні за останні 15 років була побудована корупційна система розподілу технічної допомоги. Система побудована таким чином, що контракти отримують організації, близькі до колишніх співробітників USAID та уряду США, колишніх або діючих чиновників”, – заявив Деркач.

Деркач передав Джуліані папку з 20 кейсами, які, на його думку, вимагають ретельного розслідування.

Він зазначив, що більшість розслідувань зараз ведуть журналісти, однак одне знаходиться в Національній поліції та стосується неефективного і нечесного розподілу коштів, виділених для людей, хворих на СНІД. Йдеться про 133 млн доларів, які витрачені, можливо, корупційним шляхом.

“У цьому кейсі є ознаки фіктивних підприємств”, – зазначив Деркач. Розслідування стосується Всеукраїнської мережі людей, що живуть з ВІЛ/СНІД.

“Шерембей і Шабунін побудували схему, яку виявили журналісти розслідувачі. Ця схема передбачала наявність якоїсь антикорупційної організації, яка б контролювала розподіл коштів іншим організаціям. В результаті через організацію відмивалися серйозні кошти, виділені для людей, хворих на СНІД. Організацію контролював чотири рази судимий Дмитро Шерембей. Віталій Шабунін очолював антикорупційну організацію (Центр протидії корупції, – ред.), засновником був і Шерембей, обидва були задіяні в схемі”, – заявив Деркач.

Він додав, що ЦПК фінансував, зокрема, Джордж Сорос.

За його словами, Шерембей також є членом наглядової ради НАБУ, якою керує Артем Ситник.

Деркач зазначив, що в результаті майже 134 млн доларів були передані не на ті цілі, для яких виділялися гроші. Гроші виділялися фіктивним компаніям, на деякі навіть були заведені кримінальні справи щодо розкрадання коштів. Частина суми була відмита і вкрадена.

“Проблема в тому, що українським громадянам і американським платникам податків брешуть. І моє завдання – зупинити цей процес. Щоб була прозора процедура розподілу цих коштів. І, найголовніше, їх ефективність. Тому ми і привезли вам ці 20 кейсів. Тому що самі не зможемо їх ефективно розслідувати. Частина компаній – американські. Потрібно спільне міжнародне розслідування. Ми потребуємо міжнародної допомоги, але вона повинна бути витрачена правильно”, – заявив Деркач.

В кінці минулого року Деркач заявив, що домовився з Джуліані про створення міжпарламентської групи “Друзі України СТОП корупція”.

За словами Деркача, Джуліані допоможе залучити до групи міжнародних експертів, аналітиків, журналістів та “всіх тих, хто може принести користь стратегічним відносинам України і США”.