Меню
Андрій Деркач
Народний депутат
України
Назад до переліку публікацій

Деркач в інтерв’ю Джуліані: Посольство США постійно втручалося і блокувало будь-які розслідування про розкрадання допомоги Україні

Народний депутат України Андрій Деркач розповів в інтерв'ю адвокату президента США Рудольфу Джуліані про тиск посольства США в Києві і блокування будь-яких розслідувань, що стосуються розтрати міжнародної фінансової допомоги Україні.
  • 06.03.2020
  • ZIK
2020

Народний депутат України Андрій Деркач розповів в інтерв’ю адвокату президента США Рудольфу Джуліані про тиск посольства США в Києві і блокування будь-яких розслідувань, що стосуються розтрати міжнародної фінансової допомоги Україні.

В інтерв’ю, яке транслював телеканал ZIK, Деркач повідомив, що є низка задокументованих фактів неефективної розтрати коштів, в тому числі і коштів американських платників податків.

Так, Деркач навів приклад розтрати технічної допомоги Україні через Всеукраїнську мережу людей, що живуть з ВІЛ/СНІД.

До схеми був причетний Центр протидії корупції, який фінансується мільярдером Джорджем Соросом.

“Як тільки хтось намагався розслідувати цю історію, Дмитро Шерембей (глава Всеукраїнської мережі людей, що живуть з ВІЛ/СНІД) та Віталій Шабунін (глава ЦПК, обидва, за словами Деркача, причетні до схеми відмивання коштів, – ред.) починали кричати про тиск на демократію. І раніше включалося посольство США в Києві. Сьогодні, слава богу, все тихо і ніхто не втручається”, – зазначив Деркач.

Він заявив, що як тільки почалося розслідування щодо завищення цін на медикаменти компаніями, яким Всеукраїнська мережа людей, що живуть з ВІЛ/СНІД виділяла кошти, як Шерембей і Шабунін відразу починали блокувати розслідування.

Джуліані у відповідь процитував висновки розслідувачів, що “Шабунін та Шерембей організували схему розкрадання коштів міжнародної технічної допомоги Україні, і це змова”.

Деркач зауважив, що під час президентства Петра Порошенка подібні розслідування в Україні були неможливі, оскільки вони стосувалися міжнародної технічної допомоги, і “їх контролював хтось із посольства США”. Посольство зупиняло будь-які розслідування.

“Ми знаємо про випадок, коли посол Марі Йованович сказала генпрокурору Юрію Луценку, що він повинен закрити справу проти ЦПК. Є ще подібні випадки?” – запитав у Деркача Джуліані.

Я чув про це. Я не можу стверджувати, що це правда, але співробітники прокуратури і Нацполіціі, які розслідували ці справи, розповідали журналістам, що їм не давали розслідувати ці справи“, – заявив Деркач.

Він також додав, що гроші для НАБУ, яке повинно було займатися подібними справами, надходили від USAID та фонду “Відродження” Джорджа Сороса.

Деркач також озвучив приклади підозрілого витрачення коштів американських платників податків.

Так, наприклад, на програму з підвищення впевненості громадян України було витрачено 36 млн доларів, на програму “конкурентна економіка України” виділили 41 млн доларів і т.д. Переважно такі підряди віддавали сумнівним американським фірмам.