Меню
Андрій Деркач
Народний депутат
України
Назад до переліку публікацій

Деркач запропонував міському голові Сум та депутатам міста повернути ТЕЦ у комунальну власність, щоб знизити тарифи для населення

Народний депутат Андрій Деркач звернувся до міського голови та депутатів Сум, Черкас, Чернігова та Києва з пропозицією негайно повернути у комунальну власність ТЕЦ. Це допоможе знизити тарифи для населення на 25% вже до початку опалювального сезону.
  • 18.09.2020
  • Sumy Today, 0542.ua, Данкор, Шанс, Sumy Post
2020

Народний депутат Андрій Деркач звернувся до міського голови та депутатів Сум, Черкас, Чернігова та Києва з пропозицією негайно повернути у комунальну власність ТЕЦ. Це допоможе знизити тарифи для населення на 25% вже до початку опалювального сезону.

Про це він повідомив на прес-конференції в «Інтерфакс-Україна».

«Я звертаюсь до міських голів та депутатів Сум, Черкас, Чернігова та Києва з пропозицією негайно повернути до комунальної власності потонулі у корупції ТЕЦ, які орендують за безцінь, та навести лад у тарифах, знизивши їх на 25% вже до початку опалювального сезону», – заявив Деркач.

За словами Деркача, він разом з іншими депутатами працює в депутатському об’єднанні «Тарифи мінус 25%. СТОП корупції», продовжуючи збирати факти, документи та інформацію.

«Цифри у рахунках людей мають бути зменшені! Не можна дозволити грабувати народ України ні сивочолим гетьманам, ні їх заокеанським покровителям», – резюмував Деркач.

Він розповів, що ще за часів президентства Порошенка використовувалися дві схеми, через які завищувалися тарифи. Перша – вугілля.

«Всі пам’ятають схеми постачання вугілля «Роттердам+», «вугілля з ПАР» чи «Пенсильванське вугілля» Всі ці схеми не більше ніж рекламна акція для завищення цін на вугілля, а надалі і підстави для підняття тарифів для українців. Але суть схеми дещо в іншому. Постачання вугілля йшли з ОРДЛО через російські фірми-прокладки. Не з Роттердаму, не з США. А з ОРДЛО! Кошти виводилися на офшорні компанії у Польщі, Британії, в Прибалтику і на Кіпр», – зазначив Деркач.

Усі схеми були вибудовані Кононенком на користь Порошенка, заявив він.

«Згідно з вантажними митними деклараціями «відправником/експортером» була фірма з Російської Федерації. «Отримувачем» була ТЕЦ в Україні. А ось «особою, відповідальною за фінансове регулювання» – виступали фірми-прокладки в Україні чи нерезиденти. Згідно з даними, що ми маємо, так звана «маржа» становила в середньому близько 18-25 доларів з тони вугілля, при обсягах постачання на адресу вищезазначених ТЕЦ у розмірі 1 млн 400 тис. грн тон на рік. Таким чином «тіньова прибутковість» від вищезазначених схем становила близько 30 млн доларів на рік», – повідомив Деркач.

Своєю чергою, підкреслив нардеп, завищення вартості вугілля для ТЕЦ давало можливість завищувати споживчий тариф для населення на кінцеву продукцію тих же ТЕЦ – тепло і електроенергію.

«І ці гроші платять прості українці. Всі ці факти викладені у заяві Віталія Михайлюка, який працював на Шкрібляка. Цю заяву він направив ще у травні 2020 року до Офісу Генпрокурора, в результаті чого було зареєстровано кримінальні справи №42020000000000984 и №42020000000000985 за ч.2 ст.209 і ч.5 ст.191 КК України», – сказав Деркач.

Друга схема, як зазначив нардеп, це крадіжки на газі, в яких брала участь компанія «Бурісма».