Меню
Андрій Деркач
Народний депутат
України
Назад до переліку публікацій

Дискримінація шкіл

  • 05.09.2016
  • газета "Неделя"
2016

Група депутатів вимагає скасувати норму, згідно з якою держава не фінансує школи, в яких навчається менше 25 учнів.

До Дня вчителя, який традиційно відзначається в Україні в першу неділю жовтня, вся увага громадськості на короткий час приковується до школи. Квіти, подяки, полум’яні промови про важливість освіти, про її значущість.

Але в цьому році вітальний пафос трохи недоречний: з 1 вересня припинено державне фінансування за рахунок освітньої субвенції 24 шкіл Глухівського, Путивльського, Ямпільського, Середино-Будського та Кролевецького районів.

Нагадаємо, в грудні 2015 року Верховною Радою України прийнята норма, відповідно до якої з 1 вересня 2016 року фінансування загальноосвітніх навчальних закладів (крім початкової школи), кількість учнів в яких становить менше 25 осіб, за рахунок освітньої субвенції не провадиться.

В порядку законодавчої ініціативи народними депутатами України А. Деркачем (позафракційним), А. Артеменко (фракція Радикальної партії Олега Ляшка) і В. Дубілем (фракція «Батьківщина») підготовлений і ще 23 серпня 2016 року внесений до Верховної Ради України законопроект №5040, яким передбачено скасування цієї антисоціальної норми.

– Вважаю, що рішення щодо позбавлення нечисленних сільських шкіл державної підтримки прийнято поспішно і необгрунтовано, без урахування думки жителів населених пунктів і специфіки їхнього життя, – коментує народний депутат Андрій Деркач.

Він наводить аргументи, до яких ніхто не прислухався рік тому: відсутність доріг для підвозу дітей до опорних шкіл, брак автобусів і коштів на їх утримання, тотальне безробіття серед сільських педагогів. До того ж закриття школи в селі часто є точкою неповернення, після якої говорити про розвиток села просто неможливо. Нардеп сподівається на оперативний розгляд цього законопроекту, основною метою якого є відновлення соціальної справедливості на отримання громадянами освітніх послуг, незалежно від наповнення шкіл.