Меню
Андрій Деркач
Народний депутат
України
Назад до переліку публікацій

Дубінський і Деркач вимагають від Зеленського перевірити приналежність покупців Херсонської нафтоперевалки до “ОЗУ Януковича”

Народні депутати Андрій Деркач (позафракційний) та Олександр Дубінський (фракція "Слуга народу") вимагають у зверненні до президента України Володимира Зеленського перевірити в рамках досудового розслідування проведення торгів із реалізації Херсонської нафтоперевалки.
  • 28.11.2019
  • Інтерфакс-Україна, Цензор, Ліга, Капітал, Версії
2019

Народні депутати Андрій Деркач (позафракційний) та Олександр Дубінський (фракція “Слуга народу”) вимагають у зверненні до президента України Володимира Зеленського перевірити в рамках досудового розслідування проведення торгів із реалізації Херсонської нафтоперевалки.

Копію відповідного звернення до Зеленського оприлюднив Деркач на своїй сторінці у Facebook у середу. Згідно зі супроводжувальним фотокопію повідомленням, Деркач і Дубінський вимагають перевірити в рамках досудового розслідування і надати правову оцінку порядку проведення торгів із реалізації майнового комплексу Херсонської нафтоперевалки.

“При цьому приділити належну увагу покупцеві об’єкта та походження грошей, необхідних для завершення процедури. Слід встановити, чи не належать гроші людям, наближеним до “організованого злочинного угруповання Януковича”, – написав Деркач.

Він нагадав, що минулого тижня офіційний інтернет-портал ДП “СЕТАМ” повідомив, що Херсонська нафтоперевалка колишнього міністра екології та природних ресурсів Миколи Злочевського реалізована невстановленому покупцеві за 200 млн грн.

“Використання цього об’єкта досліджувалося в низці кримінальних проваджень, пов’язаних із незаконною діяльністю так званого ОЗУ Януковича. Крім цього, Херсонська нафтоперевалка фігурує в кримінальних процесах як заставний об’єкт зі значно завищеною оціночної вартості (майже вп’ятеро разів – 1147 млн грн замість 194 млн грн), завдяки якому “ОЗУ Януковича” вдалося викрасти у НБУ 800 млн грн – через підконтрольний “Реал Банк”, – зазначив Деркач.

Він наголосив, політика ДП “СЕТАМ” під час проведення торгів із реалізації заставних об’єктів – збереження анонімності.

“Це дає змогу представникам “ОЗУ Януковича” цілком офіційно і законно повертати свої активи у власність через підконтрольних осіб і низку офшорних компаній. І робиться це на ті самі протиправно виведені з країни гроші”, – написав нардеп.

Водночас, заявив Деркач, ГПУ зайняла споглядальну позицію, а її керівник тягне час і в такий спосіб сприяє легалізації коштів, одержаних злочинним шляхом.

Як наголошується у зверненні, під час досудового розслідування кримінального провадження щодо протиправних дій Миколи Злочевського, встановлено низку компаній, за допомогою яких не лише виводили і відмивали кошти, а й фінансували незаконне прикриття віце-президентом США Джо Байденом злочинної діяльності, і компанії “Бурісма”, і “ОЗУ Януковича”. Йдеться про Kisaliano Holdings LTD, Rossseu Business Group LTD, Vestorgia Holdings LTD, Novapark Technics INC, Cipriato, Kuser, ТОВ “Остро”, ТОВ “Всеукраїнський промисловий союз” тощо.

Як повідомлялося, 20 листопада на прес-конференції в агентстві “Інтерфакс-Україна” Деркач і Дубінський запропонували президентам України і США – Володимиру Зеленському та Дональду Трампу – розслідувати факти легалізації $7,4 млрд оточенням українського екс-президента Віктора Януковича через американський інвестиційний фонд Franklin Templeton Investments, близький до Демократичної партії США.