Меню
Андрій Деркач
Народний депутат
України
Назад до переліку публікацій

Глухів без бюджету, але з протестами

Сесія у Глухові не відбулась, бо не прийшли промерські депутати, а от освітяни протестували.
  • 31.05.2019
  • газета "Неделя"
2019

Сесія у Глухові не відбулась, бо не прийшли промерські депутати, а от освітяни протестували.

Запланована на 15.00 сесія Глухівської міської ради не відбулась через недостатній кворум: зареєструвалось всього 14 депутатів, при тому, що для початку роботи потрібен мінімум у 18 голосів. У залі були присутні депутати опозиційних до мера «Волі народу», БПП, Укропу майже у повному складі, натомість промерські депутати з БЮТ та Самопомічі у повному складі не прийшли. Не було і секретаря О.Демішевої. Мер Мішель оголосив, що розпочинати сесію не буде.

«Сьогодні у залі відсутні депутати промерської групи у повному складі. Що відбувається? Скільки це може тривати? Для чого скликали сесію, якщо наперед знали, що самі її й зірвете?

Стає очевидним, що Терещенко знайшов спосіб утриматися на посаді міського голови до наступних виборів. Він просто не допускає того, щоб депутати зібралися у залі та почали голосувати. І бог з ним, з містом», – коментує у фейсбуці екс-депутат Тетяна Михайлик

Депутати Валерій Галустян, Ніна Нанай та Світлана Попова, яких він не вносить у списки, вимагали пояснень, показували рішення судів, але мер Мішель категорично відмовлявся допускати їх до роботи. У списках «від Мішеля» на сьогодні значаться чинними всього 24 депутати з 34.

Депутати, які прийшли, були згодні чекати інших та не розходитись, просили, щоб мер попрацював із своїми і запросив їх. Адже на кону, крім бюджету міста, було 35 різних питань, в тому числі і гостре питання перетворення ЦРЛ в комунальне некомерційне підприємство.

Втім, у залі не було навіть нового головного лікаря Анатолія Кіяшка, який є депутатом. З чим пов’язаний саботаж промерської частини – невідомо. Деякі депутати навіть намагались не випустити мера Мішеля із зали, але він, як завжди у незрозумілих ситуаціях, побіг у свій кабінет і закрився там. Майже годину його намагались спершу депутати, потім активісти викликати на розмову, але він не вийшов. Також його марно чекали освітяни.

– Розумієте, це вже край. Мішель відверто глузує із міста, всім же ясно, що його депутати самі по собі не могли так дружно не прийти. Місто задихається без бюджету, в госпітальну раду нікого не направили, лікарню не перетворили. Прості люди не можуть оформити землю, почати будівництво, бо сесії нема півроку. Он вже й опозиція прийшла, кажуть, давайте працювати, а він грає якусь свою гру, – висловлює думку активістка Людмила П.

Паралельно під вікнами мерії проходила мирна акція профспілки освітян, які вимагали відмінити незаконний наказ про звільнення начальника відділу освіти Людмили Васянович. Прийшло більше ста педагогів з усіх навчальних закладів Глухова. Вони стояли спершу у парку під міською радою, потім заходили на другий поверх, намагаючись поспілкуватись хоч з кимось з керівництва. До них мер не вийшов. Проігнорувала зібрання підлеглих і новий начальник відділу освіти Алла Матосова, яка була в залі.

Пізніше до протестуючих доєднались депутати-опозиціонери, народний депутат Андрій Деркач, депутат обласної ради Олег Бояринцев. Зокрема, А.Деркач висловив підтримку освітянам, які вийшли відкрито заявити про свою позицію щодо беззаконня, сказав, що у разі потреби готовий допомогти , наприклад, з юридичним супроводом.

Голова Сумської обласної організації профспілки працівників освіти і науки Сергій Осадчий, який вже вчетверте особисто приїжджає у Глухів з даної проблеми, прокоментував, що найпершим завданням для себе бачив пошук спільної мови з міським керівництвом.

«Ми хотіли, щоб наказ на звільнення за «невідповідність посаді» був відмінений добровільно як незаконний. Людмила Васянович у суді це доведе. Але ми дуже сподіваємось, що належну оцінку отримають виконавці всіх незаконних дій щодо освітян, яких у Глухові останнім часом багато. Цікаво, хто з них не відповідає посаді, якщо готують такі накази? Дякую всім членам профспілки, які вийшли сюди на акцію і відстоюють права», – сказав він.

Відповідну резолюцію мирної акції направили міському голові.