Меню
Андрій Деркач
Народний депутат
України
Назад до переліку публікацій

Госпітальний округ: інструкція з використання

Згідно з Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 16 січня 2019 р. № 17-р у межах Сумської області створено Сумський, Глухівський, Конотопський, Охтирський, Роменський і Шосткинський госпітальні округи.
  • 24.01.2019
  • газета "Неделя"
2019

У межах Сумської області створено 6 госпітальних округів, в тому числі і Глухівський.

Згідно з Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 16 січня 2019 р. № 17-р у межах Сумської області створено Сумський, Глухівський, Конотопський, Охтирський, Роменський і Шосткинський госпітальні округи. Ця подія стала новиною №1 за останній час, бо навколо госпітальних округів Сумської області точилась невидима боротьба.

Якщо говорити мовою бюрократів, то госпітальні округи утворюються як «функціональне об’єднання закладів охорони здоров’я, розміщених на відповідній території» для забезпечення належної якості та доступності безоплатної вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги та ефективного використання ресурсів системи охорони здоров’я. Заклади охорони здоров’я, охоплені госпітальним округом, залишатимуться у власності і підпорядкуванні місцевих органів влади, що є учасниками госпітального округу.

Сумська область залишалась чи не останньою, де не були визначені госпітальні округи. І саме Глухівський округ був тією фігурою на карті, яку два роки намагались переділити, виділити, закріпити чи розподілити між сусідніми округами. Це була боротьба і за розвиток лікарні, і за доступність медичної допомоги для людей, і за наступний можливий центр укрупненого району. Всі дотичні до цієї теми люди розуміли: без госпітального округу просто неможливий розвиток навколишніх територій. Особливо у світлі децентралізації. У дискусію втягувались керівництво області, народні депутати, медичні світила. Глухів або втрачав назавжди перспективу, або отримував шанс розвиватись.

Народний депутат Андрій Деркач:

Шість повноцінних госпітальних округів на Сумщині – ми добивались цього рішення від Кабміну два роки. Але це тільки мала частина роботи, яку ми виконали за останні 5-7 років, залучаючи кошти держбюджету для ремонту лікарень, закупівлі обладнання та інше. Якби не було належної бази, то нічого б не вийшло.

Особисто я вважаю запропоновані реформи у медицині непродуманими і навіть шкідливими, такими, що призведуть у наших аграрних районах до повної ізоляції людей від медичної допомоги. Я судився з Супрун, вимагаючи її звільнення. Але в ситуації, що склалась, треба було відстояти шість госпітальних округів, щоб пацієнти із Сопича Глухівського з-під кордону не їхали до Шостки за 87 км, чи із Шалигино до Конотопу за 100 км.

Два роки ми просили Кабмін, Прем’єр-міністра, МОЗ дослухатись до реальних доводів. І здоровий глузд переміг! Спеціалізована медична допомога вторинного рівня буде доступною! Хочу подякувати всім жителям Сумщини, хто активно брав участь у цій епопеї, збирав підписи, писав листи. Дякую керівництво області і районів, керівництво обласної ради, депутатів місцевих рад за стійкість, за те, що не відступали, не змирились.

Особисто дякую за тверду позицію віце-прем’єрів Геннадія Зубко і Павла Розенка, які всупереч неадекватному МОЗу і таким же неадекватним грантожерам від «Центру реформ», допомогли сумчанам.

Як ніхто інший розумію, що Постанова Кабміну про Глухівський госпітальний округ – це тільки початок, аванс. Якщо ми не наповнимо її змістом, якщо не зуміємо в найкоротші терміни забезпечити лікарню інтенсивного лікування апаратурою, лікарями, технікою, то постанова залишиться папірцем. Як завжди, готовий до співпраці, готовий до діалогу.