Меню
Андрій Деркач
Народний депутат
України
Назад до переліку публікацій

Готуються до ремонту

Майже в усіх інтернатних закладах північних районів Сумщини заплановані ремонтні роботи на цей рік.
  • 14.03.2019
  • газета "Неделя"
2019

На Сумщині оновлять кілька інтернатних закладів.

Майже в усіх інтернатних закладах північних районів Сумщини заплановані ремонтні роботи на цей рік. Зокрема, 1,5 млн грн з обласного бюджету виділено для Будищанського психоневрологічного інтернату на Глухівщині, де постійно проживають 140 мешканців. Як прокоментувала директор закладу Тетяна Савенко, в березні вони як розпорядники коштів уже планують оголосити тендер, щоб обрати виконавця робіт для реставрації їдальні. Приміщенню вже близько трьохсот років, це пам’ятка архітектури місцевого значення, колишня Успенська трапезна Петропавлівського монастиря. Витрачено багато часу на різні дозволи й узгодження, але вони вже мають всі документи.

– Якщо всередині їдальні кожного року робили косметичний ремонт, то зовні все дуже плачевно. Тут двічі були пожежі, тому на скору руку перероблений дах просідає, одна стіна тріснула. За проектно-кошторисною документацією треба 2,2 млн грн. Нам уже виділено півтора мільйона, за що дуже вдячні, – говорить Т. Савенко.

Не залишились без підтримки й інші інтернати, які є комунальними установами Сумської обласної ради. Так, Кролевецький будинок-інтернат для людей похилого віку та з інвалідністю отримав 350 тис. грн на заміну вікон. Свеський психоневрологічний інтернат готується розпочати ремонт житлового корпусу за 1,2 млн грн. По 120 тисяч виділено Шалигинській спеціальній ЗОШ-інтернату і Путивльській ЗОШ-інтернату I-II ступенів (на придбання нового котла та ремонт підлоги в фойє).

– У минулому році ми з депутатами обласної ради побували в усіх інтернатах, обговорили з адміністраціями проблеми. До наших пропозицій з розумінням віднеслись керівники ОДА та облради. Ініціативу підтримали голосуванням депутати. Впевнений, ремонти в таких важливих соціальних закладах покращать побут і старих людей, і хворих, і дітей, – коментує народний депутат Андрій Деркач.