Меню
Андрій Деркач
Народний депутат
України
Назад до переліку публікацій

“Добре, що кардіологи з Києва приїхали до нас і безкоштовно проводять огляд”

Провідні лікарі-кардіологи Київського Інституту серця Міністерства охорони здоров'я України провели безкоштовні консультації для жителів Середини-Буди і Зноб-Новгородського.
  • 08.02.2018
  • газета "Знамя труда"
2018

Провідні лікарі-кардіологи Київського Інституту серця Міністерства охорони здоров’я України провели безкоштовні консультації для жителів Середини-Буди і Зноб-Новгородського.

Амбулаторний прийом здійснювали лікарі, які спеціалізуються на діагностиці та лікуванні патологій серцево-судинної системи: кардіолог А.В. Бесопа, кардіохірург А.В. Марковець та лікар функціональної діагностики А.А. Бірюков. Медики проводили ультразвукове дослідження серця і судин, консультували пацієнтів, які перебувають на диспансерному обліку, тобто тих, хто дійсно потребує допомоги фахівців, але з певних причин не може відвідати кардіоцентр або обласну лікарню.

В Середині-Буді прийом пацієнтів почався об 11 годині ранку. Обстеження здійснювалося строго за попереднім записом. Обов’язковою умовою також була наявність актуальної кардіограми серця. Тут на допомогу городянам, а всього на прийом записалося 55 осіб, прийшли місцеві лікарі, які робили ЕКГ тим, у кого її не було. Для цього були окремо відведено два кабінети. В результаті спільних злагоджених дій лікарі обстежили 59 осіб. Прийом фактично тривав до восьми годин вечора. Тобто, потрапити на прийом змогли і ті, хто попередньо не записувався.

Серед них, наприклад, 69-річний житель села Жихове Г.С. Хоминич. В даний час він знаходиться на стаціонарному лікуванні в терапевтичному відділенні С-Будської ЦРЛ.

– Про те, що людей будуть приймати столичні лікарі, я дізнався напередодні, – розповів Григорій Стефанович. – Прийшов обстежитися, так як здоров’я останнім часом підводить. Лікувався в нашій районній лікарні восени минулого року. І ось тепер знову треба була увагу лікарів. Добре, що кардіологи з Києва приїхали до нас і безкоштовно проводять огляд.

Для Г.С. Хоминича і інших людей похилого віку приїзд столичних кардіологів – хороша можливість, не виїжджаючи за межі району, отримати висококваліфіковану медичну допомогу, пройти обстеження на сучасному медичному обладнанні. Деякі з громадян похилого віку ледве пересуваються, і для них тим більше нездійсненні тривалі і ті, що вимотують поїздки до обласного центру або в столицю, де доводиться займатися пошуками кабінетів, піднімаючись по лікарняним поверхах.

Люди дякували організаторам акції за надану можливість пройти безкоштовне медичне обстеження за місцем проживання.

Слід зазначити, що в Зноб-Новгородському приїзд кардіологів також не залишився без уваги жителів громади. На прийомі у лікарів побувало 48 осіб. Важливо, що при проведенні ультразвукових досліджень серця лікарям вдалося виявити патології, деяким пацієнтам було призначено додаткове обстеження і лікування в Інституті серця в рамках благодійного проекту «Кардіолог».

Як показує практика, в нашому районі з кожним роком зростає кількість людей, що страждають серцево-судинними захворюваннями. І це не останній візит бригади столичних лікарів. Профілактичні огляди населення координатори проекту планують проводити регулярно. Наступний приїзд лікарів попередньо планується через місяць.

Проведення виїзних обстежень стало можливим завдяки підтримці директора Інституту, члена-кореспондента АМН України, доктора медичних наук, професора, відомого кардіохірурга Бориса Тодурова і благодійного фонду Андрія Деркача «Наше майбутнє». З ініціативи народного депутата, в рамках благодійної програми «Здоров’я жителів Сумщини», створений новий проект «Кардіолог».

Нагадаємо, що вже більше року в окрузі депутата працюють медичні проекти «Маммолог» і «Дитячий ортопед». Їх мета – підвищення доступності спеціалізованої медичної допомоги населенню, виявлення на ранній стадії серйозних захворювань, коли їх ще можна вилікувати.