Меню
Андрій Деркач
Народний депутат
України
Назад до переліку публікацій

Коболєв і Фаворов під прикриттям Байдена “знафтогазили” $1,5 млрд грошей українців – Деркач

Керівництво "Нафтогазу України" під прикриттям колишнього віце-президента США Джо Байдена продавало українцям російський газ під виглядом європейського, заробивши $1,5 млрд, заявив на прес-конференції в інформаційному агентстві "Інтерфакс-Україна" народний депутат Андрій Деркач (позафракційний).
  • 17.12.2019
  • Інтерфакс-Україна, Голос UA, 112.UA, Телеграф, Громадське, ZIK.UA, Гордон, Обозреватель, Страна.UA
2019

Керівництво “Нафтогазу України” під прикриттям колишнього віце-президента США Джо Байдена продавало українцям російський газ під виглядом європейського, заробивши $1,5 млрд, заявив на прес-конференції в інформаційному агентстві “Інтерфакс-Україна” народний депутат Андрій Деркач (позафракційний).

За його словами, російським газом у країні часто торгують не європейські, а українські компанії, пов’язані з керівництвом “Нафтогазу”.

“Схема заробітку на українцях виглядає так: керівництво “Нафтогазу” продає українцям російський газ, називаючи його при цьому європейським. За цей ренеймінг поклало до своєї кишені $1,5 млрд. Творці реформи “Нафтогазу”, серед яких – повністю підзвітний Байдену Хохштайн, не могли не знати про аферу з російським газом. А судячи з того, що частина вкрадених грошей виводилася на американські компанії, вони ще й покривали цю схему”, – сказав Деркач.

Нардеп наголосив, що Україна за п’ять років переплатила майже $1,5 млрд за так званий європейський газ.

“Велика частина цієї суми осіла в кишенях представників української компанії і, ймовірно, чиновників “Нафтогазу”. Якщо сказати простіше: “Гроші українців “знафтогазили”. Найбільшим імпортером є група компаній “Енергетичні ресурси України” (скорочено “ЕРУ”), зареєстрованих і в Україні, і в офшорах, якою керував Андрій Фаворов. Нині він керує дивізіоном “Інтегрований газовий бізнес” “Нафтогазу”, – повідомив Деркач.

Він зазначив, що частину прибутку компанії виводили в офшор.

“Наприклад, з 21.07.2016 до 23.06.2017 компанія вивела на рахунок ERU MANAGEMENT SERVICES LLC майже 348 млн грн, із 25.05.2017 до 25.07.2017 майже 274 млн грн. Сумарно понад 620 млн грн. Це лише суми, які змогли відстежити журналісти-розслідувачі. Зрозуміло, що сумарно виведено більше”, – сказав Деркач.

Нардеп наголосив, що прикривав цю схему ставленик Байдена, член наглядової ради “Нафтогазу” Хохштайн.