Меню
Андрій Деркач
Народний депутат
України
Назад до переліку публікацій

Коли ще можна виправити

  • 17.05.2017
  • газета "Неделя"
2017

Сумські лікарі-ортопеди продовжили оглядати глухівських школярів за програмою «Здорова дитина».

З початку навчального року фахівці з Києва та Сум оглянули тисячі учнів Глухівського, Путивльського, Кролевецького, Ямпільського, Конотопського, Середино-Будського районів. У Глухові минулого тижня останніми перевірили вихованців ЗОШ №1.

– У дітей молодшого шкільного віку проходить бурхливий кістковий та м’язовий ріст, тому важливо обстежувати школярів регулярно. Це дає змогу вчасно виявити захворювання, обмежитися лише профілактикою або почати лікування на ранніх стадіях, коли ще можна багато змінити. Найчастіше діагностуємо порушення постави. Це наслідок того, що діти носять рюкзаки на одне плече, сидять за неправильними партами, вдома сплять на неправильних матрацах, дивляться телевізор лежачи, – коментує лікар ортопед-травматолог Сумської дитячої клінічної лікарні Андрій Веселов.

Він також наголошує, що багато проблем також маємо через слабку м’язову систему, тому дітям слід займатися фізичними вправами, загартовуватись.

Усіх бажаючих обстежували за згоди батьків. Після огляду кожній дитині роздали картку з результатами, у разі складних випадків мам повідомляли телефоном.

– Я рада, що моїх дітей обстежив кваліфікований спеціаліст із Сум. Зі здоров’ям, на щастя, у них усе добре, бо я чула, що у багатьох однокласників все-таки виявляли проблеми. Добре, що їх діагностували вчасно у ранньому віці, поки хвороби піддаються лікуванню. Не завжди є можливість повезти дітей до лікаря в обласний центр. У першу чергу, це затратно, а по-друге, можеш навіть не помічати, що твоя донька чи син потребує лікування, – ділиться з нами мама Ольга Сердюк.

На огляді школярів програма «Здорова дитина» не завершується, батьки просять провести масові огляди також і у дитячих садочках міста. Нагадаємо, програма діє за ініціативи народного депутата Андрія Деркача, всі питання взяв на себе фонд «Наше майбутнє», з державного чи місцевих бюджетів гроші на організацію діагностичних оглядів не виділяються.