Меню
Андрій Деркач
Народний депутат
України
Назад до переліку публікацій

КОРУПЦІЯ НА МІЛЬЯРД: ЯК ТОП-ЧИНОВНИКИ УКРАЇНИ І США КРАЛИ БЮДЖЕТНІ ГРОШІ (ДОКУМЕНТИ)

Сьогодні я оприлюдню нові факти міжнародної корупції, в якій задіяні вищі посадові особи України та США. Йдеться про майже мільярд гривень збитків бюджету нашої країни.
  • 13.11.2019
  • Facebook і Youtube Андрія Деркача
2019

Сьогодні я оприлюдню нові факти міжнародної корупції, в якій задіяні вищі посадові особи України та США. Йдеться про майже мільярд гривень збитків бюджету нашої країни.

У цій історії фігурують прізвища попереднього президента України, високопоставлених чиновників, правоохоронців та корупціонерів, які повинні понести кримінальну відповідальність за законами нашої держави, а також США. Але про все по порядку.

Місяць тому я вийшов на прес-конференцію і оприлюднив факти, згідно з якими керівництво НАБУ зливали посольству США секретну і особисту інформацію про народних депутатів, про керівників інших правоохоронних органів.

А також зливали дані кримінальних проваджень про міжнародну корупцію, в яких фігурують вищі чиновники України та США.

З оприлюдненого службового листування працівників НАБУ і посольства слідувало, що:

Перше. НАБУ повністю підконтрольне окремим політично стурбованим представникам дипломатичної місії США;

Друге. Правоохоронці України та держчиновники втручалися у вибори в США в 2016 році

Третє. Окремі посадові особи США тиснули на Україну, щоб не розслідувалася справа Бурісми.

Крім українських медіа, цю інформацію опублікували більшість європейських і американських ЗМІ. Вона також є на моїй сторінці в Фейсбук.

Навіщо я оприлюднив ці документи?

Ми бачимо, в якому гучному міжнародному скандалі опинилася Україна.

Розслідування проти глави виборчого штабу Трампа Пола Манафорта, його відставка і ув’язнення.

Розмова Зеленського з Трампом на тему корупційних розслідувань в тому числі і по Бурісмі, яка сьогодні може призвести до імпічменту Трампа.

Можливі факти корупційних дій екс віце-президента США Джо Байдена і компанії Бурісма.

В кожній з цих історій зачинателями були чиновники України.

Кожна така історія негативно впливає на міжнародний статус нашої країни.

Ми вже для багатьох партнерів – токсичні, а скоро станемо взагалі не гідними для рукостискання.

Особисто я не хочу такого майбутнього для своєї країни.

Тому ми повинні відновити довірчі відносини між стратегічними партнерами Україною і США.

Щоб це зробити я передав в Генеральну прокуратору всі наявні в мене матеріали:

  • хто кому и що зливав,
  • хто на кого тиснув,
  • хто кого чим шантажував

Всі ці переписки і зливи я передав у Генпрокуратуру.

Для того, щоб правоохоронці через відкрите і публічне розслідування поставили крапку в низці міжнародних скандалів і корупції.

У своїй телефонній розмові з Трампом, літом цього року, Президент України Володимир Зеленський запевнив президента США:

«Наступний генеральний прокурор 100% буде моєю людиною, моїм кандидатом, який буде підтриманий парламентом і почне нове розслідування у вересні. Він або вона розгляне ситуацію, зокрема, щодо компанії, яку ви згадали в цьому питанні», – сказав Зеленський в телефонній розмові з Трампом 25 липня.

 

ПІДТВЕРДЖЕННЯ ГПУ ДОСТОВІРНОСТІ ОПРИЛЮДЖЕНИХ ФАКТІВ ПРО МІЖНАРОДНУ КОРУПЦІЮ

Як вчинила Генпрокуратура?

Нещодавно Генпрокурор Руслан Рябошапка дав интерв’ю. В ньому він заявив, що кримінальної справи про Бурісму не існує.

Нагадаю, діяльність української компанії Бурісма і її власник Микола Злочевський, колишній міністр екології і природніх ресурсів часів Віктора Януковича спровокувало в США міжнародний корупційний скандал. Чому?

Тому що до цього скандалу, згідно з матеріалами 11 кримінальних проваджень, були причетні екс віце-президент США Джо Байден і його син Роберт Хантер Байден.

Так от, на думку українських слідчих і відповідно до матеріалів справи, Джо Байден отримав більше 900 тис. доларів.

Його ж син Робер з партнерами разом – більше 16,5 млн доларів за консультації компанії Бурісма. Інформацію про це розслідування якраз і зливало НАБУ посольству США.

Але Генпрокурор у своєму інтерв’ю зазначає:  «Справи Бурісми немає. Вона існує в голові того, хто її вигадав».

Це не правда. Воно існує в документах, на яких стоїть підпис самого Рябошапки вже в статусі Генпрокурора.

Нагадаю, всі факти про злиття НАБУ посольству США секретної інформації, про державну зраду, а також про міжнародну корупцію, я оприлюднив 9 жовтня і в той же день передав в Генпрокуратуру.

Знаєте, що офіційно відповіла Генпрокуратура?

Що всі ці факти вже давно детально перевірялися Державним бюро розслідувань в межах кримінального провадження 2952 –

“за фактами незаконного збору даних розвідувального характеру в суспільно-політичній, економічній та інших сферах, відомостей, що становлять державну таємницю, інформації компрометуючого характеру стосовно представників влади з метою їх подальшого передання до спецслужб іноземних держав”.

Якщо перевести на людську мову, то в цьому офіційному листі Генпрокуратура підтвердила достовірність оприлюдненої мною 9 жовтня інформації.

«Так!», – каже, Рябошапка, – «злиття НАБУ було». «Так!», – каже він, – «факти про Бурісму, Байдена, міжнародну корупцію і інші факти, з якими Деркач вийшов на прес-конференцію, а потім про це написав весь світ, вже розслідувалися».

Але до якого ж висновку дійшли слідчі?

Цитую: «За результатами досудового розслідування другого вересня 2019 року слідчим прийнято рішення про закриття вказаного кримінального провадження у зв’язку з відсутністю складу злочину. Таким чином, підстави для повторного внесення відомостей за викладеними у Вашому зверненні фактами до Єдиного реєстру досудових розслідувань відсутні». І підпис: «Рябошапка».

Тобто нічого страшного слідство не знайшло.

«Не побачили складу злочину».

І тому справу закрили.

Це дуже важлива заява. Цією відповіддю Рябошапка підтвердив достовірність опублікованих мною даних про міжнародну корупцію і державну зраду, але не знайшов в них складу злочину.

А знаєте чому ГПУ не знайшла складу злочину? Тому що закрила кримінальне провадження в перший же день роботи нового Генпрокурора.

30 серпня, в п’ятницю, Президент Зеленський підписує наказ про призначення Руслана Рябошапки на пост Генпрокрурора. У суботу та неділю Рябошапка святкує. А 2 вересня, в понеділок, в свій перший робочий день він виходить і в першочергово закриває скандальне провадження.

Але якщо Рябошапка закрив справу, то його заступник і одночасно голова САП Назар Холодницький побачив склад злочину і розпочав розслідування по факту моєї заяви.

Вище ви бачили документ Рябошапки, а ось – документ Холодницького.

Перший діяв швидко, а другий згідно із Законом.

 

ОПРИЛЮДНЕННЯ ФАКТІВ ОТРИМАННЯ КОШТІВ РОБЕРТОМ ГАНТЕРОМ БАЙДЕНОМ ЧЕРЕЗ КОМПАНІЮ-ПРОКЛАДКУ

Щоб допомогти слідству, сьогодні я оприлюдню нові факти міжнародної корупції. Ці документи, як і попередні, мені передали журналісти-розслідувачі в межах 11 кримінальних проваджень.

Це офіційний витяг з Morgan Stanley. Morgan Stanley це один з найбільших банківських холдингів США.

У цій виписці показано рух коштів за півтора року (з травня 2014-го по жовтень 2015-го) компанії Роуземон Сенека Боа, власником якої є Девон Арчер.

Девон Арчер – це бізнес-партнер Роберта Хантера Байдена, сина екс віце-президента США Джо Байдена.

Ось, на фото, вся компанія разом. Крайній зліва – Арчер, праворуч батько і син Байден.

Як і Байден-молодший, Арчер входив до ради директорів української нафтогазової компанії Burisma і за сумісництвом очолював компанію Роуземон Сенека Боа.

Що ж представляє із себе компанія Арчера Роуземон Сенека Боа?

По суті, це компанія-прокладка між Бурісмою Злочевського і Байденом. Саме через цю фінансову компанію-прокладку Роберт Хантер Байден отримував гроші від Бурісми Злочевського.

За який вид діяльності Байден отримував гроші через компанію-прокладу залишається незрозумілим. Немає жодних договорів, згідно з якими Роберт Хантер Байден отримав ці кошти.

Згідно з банківським витягом, з травня 2014 по жовтень 2015 компанія Бурісма перерахувала на компанію Роуземонт 4 млн 917 тис доларів, а Роуземонт перерахувала вже на рахунок Байдена винагороду у сумі 871 тис доларів.

Але я підкреслюю, це тільки за півтора року. А скільки грошей отримав Байден за 4 роки?

Всього, згідно з наявними у нас даними зі звіту Підрозділу фінансової розвідки Латвії, на користь двох офшорних компаній-прокладок, а також Роберта Хантера Байдена з партнерами компанії Бурісма виплатила не менше 16,5 млн доларів.

Вже тоді підрозділ фінансової розвідки Латвії, передав матеріали в ГПУ і Держфінмоніторинг України про те, що Роберт Хантер Байден може бути причетний до корупційних дій.

Як же діяли українські правоохоронці  Що вони робили з усією цією інформацією ? 

На той момент Генпрокурор Віктор Шокін вимагає від НАБУ розпочати розслідування справ з міжнародної корупції, а саме діяльності Бурісми і Злочевського.

Він неодноразово звертається до директора НАБУ Ситника в рамках кримінального провадження по Бурисмі, але постійно отримує формальні відписки.

Давайте поглянемо на цю бюрократичну « перестрілку »

Шокін – Ситнику : Розгляньте справу про Бурісму

Ситник – Шокіну: справи отримали, але розслідувати поки що не можемо, не вистачає бюрократичних папірців.

Шокін – Ситнику: НАБУ ігнорує розслідування. Це відбувається навіть не дивлячись на те, що у більшості проваджень спливають терміни давності.

Тобто, провадження скиснуть і ніхто вже не доведе факти міжнародної корупції.

Але НАБУ спускає виробництва на гальмах.

Шокін просто ще не знає, що поки НАБУ його динамить, перший заступник директора НАБУ Гізо Углава через свою помічницю Поліну Чиж зливає посольству США матеріали кримінальних проваджень.

Шокін навіть не підозрює, що НАБУ замість розслідування по Бурисмі незаконно збирає особисті дані Шокіна і його родини.

 

Навіщо ж НАБУ так поспішало зам’яти справи по Бурисмі, Злочевському і Байдену і для кого збирало особисті дані на Шокіна?

Справа в тому, що момент, коли Шокін вимагав від НАБУ розслідувати факти міжнародної корупції, збігся з приїздом в Україну віце-президента США Джо Байдена.

А від Байдена залежав 1 млрд дол. кредитних гарантій, які США мали надати Україні.

Байден так хотів зам’яти кримінальне провадження, що в своєму виступі в Раді міжнародних відносин США в січні 2018 року, назвав Шокіна «негідником, який повинен був бути звільнений».

 

ЩО ПОВИННА ЗРОБИТИ ГЕНПРОКУРАТУРА?

Що ми маємо?

Джо Байден не міг не знати, що в Україні йдуть кримінальні провадження у компанії Бурісма за участю його сина.

Він не міг не знати, що посольство США тиснуло на НАБУ, а НАБУ зливало посольським інформацію про стан кримінальних справ.

Він не дарма був роздратований на Шокіна, який бомбив НАБУ вимогами провести розслідування.

Екс-віце-президент США Джо Байден з сином Робертом Хантером Байденом

Джо Байден мав вибір:

1. Порадити синові вийти з сумнівною компанії, яка фігурує в 11 кримінальних провадженнях правоохоронних органів України та інших країн.

2. Або дозволити синові продовжити отримати частку з 16,5 млн доларів від Бурісми через прокладку Роуземонт Сенека.

Як же вчинив Байден? Судячи з фінансової довідки Моргана Стенлі, Байден обрав явно не перший варіант.

Що це означає для України?

Загальна сума майнової шкоди від несплачених податків в Україні за різними кримінальними провадженнями з афілійованими з Бурісмою структурами становить майже мільярд гривень

Крім того, на думку українських журналістів-розслідувачів, а також документів в розслідуванні Генпрокуратури, одна з угод, пов’язана з компанією Бурісма, при придбанні одного з енергетичних активів призвела до розкрадання 700 млн грн. рефінансування НБУ.

Наразі наше завдання – зупинити міжнародну корупцію і повернути кошти в бюджет.

І для українського генпрокурора, як для будь-якого громадянина – має бути все одно, чиї родичі входять до ради директорів компанії, підозрюваної у вимиванні грошей з бюджету України.

А що вибрав Рябошапка, коли за півдня закрив кримінальне провадження, при цьому підтвердивши достовірність всієї оприлюдненої мною інформації?

Виходить, що будь-якому органу в Україні можна відсилати секретну інформацію службам інших держав і в цьому не буде складу злочину. Крім того, Поліна Чиж  – помічниця Гізо Углави, яка за інформацією журналістів-розслідувачів безпосередньо зливала посольству США справу Бурісми, за моєю інформацією зайняла пост керівника міжнародного департаменту Генпрокуратурі.

На думку журналістів-розслідувачів вона призначена на посаду через людей, причетних до справи Бурісми для того, щоб продовжувати зливати інформацію і саботувати міжнародне співробітництво ГПУ і Міністерства юстиції США та інших країн.

Як це поєднується з Конституцією України та законодавством, і де тут захист суверенітету країни? Не зрозуміло.

Що вибере Рябошапка зараз, коли я йому передам цей документ з проводками по Байдену і Бурісмі, який є в розпорядженні Генпрокуратури?

З огляду на проведення так званої атестації і реорганізації прокуратури, виникає серйозне побоювання, що ті ж особи, хто гальмував розслідування будуть і далі впливати на процес кримінального провадження.

Але я допоможу пану Рябошапка зробити правильний вибір.

Всі наявні у мене документи я передаю в ГПУ і вимагаю провести розслідування фактів незаконної передачі інформації Углавою та Чиж до посольства США, відсторонити їх від посади.

Також прошу ГПУ передати документи в Міністерство юстиції США, згідно з договором про міжнародну правову допомогу.

Шановний Генпрокурор, дійте відповідно до закону, а не згідно з рекомендаціями і нашіптуваннями так званих кураторів.

Тому, що подальше ігнорування фактів міжнародної корупції з боку ГПУ і подальша бездіяльність щодо передачі наявних у вашому розпорядженні документів до Міністерства юстиції США призведе до судових позовів з боку журналістів-розслідувачів, експертів і народних депутатів.

У Генпрокуратурі тепер є всі матеріали, щоб врятувати ситуацію і зберегти обличчя.

Пане Рябошапка, не знаєте, як вчинити?

Чиніть згідно із законом.

ДІЙ-ТЕ!