Меню
Андрій Деркач
Народний депутат
України
Назад до переліку публікацій

Кредит МВФ: відчує кожна родина
2015

  • 15.12.2015
  • НЕДЕЛЯ
2015

Прагнення уряду отримати черговий кредит від МВФ укотре вдарить по карману соціально незахищених верств населення

der22 березня народними депутатами Блоку Петра Порошенка, Народного Фронту та Радикальної Партії Олега Ляшка прийнято зміни до Державного бюджету та пенсійного законодавства, а також ряд законопроектів, ухвалення яких було необхідно для отримання чергового траншу МВФ.
Політики, які рвали на собі сорочки під час різноманітних виборів і обіцяли скасувати пенсійну реформу попередньої влади, поставили пенсіонерів на межу виживання.
Знехтувавши законопроектом депутатської групи «Воля народу» про індексацію мінімальних пенсій, провладною коаліцією підвищено на 5 років пенсійний вік для жінок і осіб, які працюють в особливо шкідливих умовах, а це шахтарі, металурги, комбайнери, працівники хімічної галузі тощо.
Крім того підвищено на 5 років страховий стаж, необхідний для призначення пенсії за вислугу років. Це значить, що за статистикою приблизно 30% українців можуть про пенсію фактично і не думати, бо не доживуть до неї.
Інша «реформа» від Уряду – пенсії працюючим пенсіонерам будуть виплачувати у розмірі 85 відсотків. Але ж пенсіонери працюють не тому, що їм дуже хочеться, а тому, що мінімальної пенсії в 946 гривен просто не вистачає для життя! А такі пенсії призначаються незважаючи на великий стаж роботи.
І все це на тлі безпрецедентної інфляції гривні, підвищення цін на продукти у три рази, очікуваного підвищення на 300 відсотків цін на комунальні послуги.
Економія на найбільш незахищеній верстві населення – пенсіонерах та людях передпенсійного віку – це мародерство уряду по відношенню до власного народу!
Депутатська група «Воля народу», одним з керівників якої є депутат від нашого округу Андрій Деркач, усвідомлюючи відповідальність перед виборцями, виступила категорично проти подібних «реформ». Тому не голосувала за зміни до бюджетного та пенсійного законодавства.
«Воля народу» має чіткі пропозиції щодо підвищення соціальних стандартів та реформування пенсійної системи. Проте, жодного поданого представниками групи законопроекту (стосовно підвищення мінімальних заробітних плат, прожиткового мінімуму, індексації пенсій, зниження пенсійного віку) навіть не винесено на перше читання.
Верховна Рада, в черговий раз прикриваючись абстрактними мільярдами кредиту від МВФ, проголосувала за зміни до законодавства, які будуть відгукуватись не одному мільйону українців і не один рік.
Хотілось би наголосити, що саме провладна коаліція несе на собі всю відповідальність за ті антисоціальні реформи, які проводяться в країні.
В той же час, без реформ реального сектору економіки кошти МВФ учергове підуть на проїдання.

НЕДЕЛЯ