Меню
Андрій Деркач
Народний депутат
України
Назад до переліку публікацій

Майже 50 мільйонів

Стало відомо, які дороги заплановано відремонтувати за рахунок обласного дорожнього фонду.
  • 07.03.2019
  • газета "Неделя"
2019

Стало відомо, які дороги заплановано відремонтувати за рахунок обласного дорожнього фонду.

У 2019 році на північні райони Сумщини – Глухівський, Кролевецький, Путивльський, Ямпільський, Середино-Будський, Шосткинський – з обласного фонду фінансування ремонту доріг виділено 49 млн грн. За словами народного депутата Андрія Деркача, який активно займався лобіюванням інтересів цих районів в області, ще з початку року проводились консультації і наради з керівництвом Сумської ОДА та облради з питань поточного та середнього ремонту доріг. Ще з осені голови районів і громад надавали свої пропозиції, доводячи необхідність відновлення тієї чи іншої ділянки.

– Нам з обласною владою вдалось дійти згоди на виділення майже 50 мільйонів на ремонт кількох автодоріг місцевого значення та комунальних доріг у населених пунктах. Вважаю це спільним досягненням. Деякі голови громад і районів проявили супер наполегливість, щоб вирвати для своєї території допомогу, бо коштів з державного бюджету, як і раніше, на комунальні дороги виділяється мало. А своїх власних доходів на місцях не вистачає, – коментує Андрій Деркач.

Так, на дорогу до с. Уланового Глухівського району виділено 8 млн грн. По 4 млн грн піде на Хижки-Козацьке і Козацьке-Путивль на Конотопщині. У Путивльському районі 3,2 млн грн виділять на поточний середній ремонт автодороги між Понизівкою та Бояро-Лежачами, 3 млн грн – на Нову Слободу-Бунякине.

На Шосткинщині 4 млн грн заплановано на відновлення сполучення від Зноб-Новгородського до Каліївки через Очкине і Кривоносівку. Стільки ж отримав Кролевецький район на трасу від Дубовичів до Ворголу.

По 4 млн грн направлені на наведення порядку на дорозі Кривоносівка-Чернацька Середино-Будського району і від Ямполя до Княжич (через Свесу і Марчихину Буду).

На окремі вулиці отримали гроші Кролевецька, Дружбівська ОТГ, міста Путивль, Середина-Буда та селище Зноб-Новгородське (всього 13 млн грн).

Додатково вдалось залучити ще 24 млн грн, зокрема, мова йде про 2 млн на дорогу від села Соснівка до монастиря Глинська пустинь із залишку 2018 року, та 7 млн грн на ремонт відрізку Заруцьке-Соснівка з так званого резервного губернаторського фонду.

Також голова Сумської ОДА Микола Клочко з цього фонду виділив 8 млн грн на ремонт дороги до Дунайця Глухівського району, бо в минулому році не вдалось освоїти 5 мільйонів, які були залучені земляком П. Цигикалом. По Березівській громаді включений ямковий ремонт дороги від траси до Первомайського на 7 млн грн.

Також є велика надія, що трохи згодом отримаємо ще додаткові гроші з області, але на умовах співфінансування. Тобто керівництво на місцях має демонструвати не тільки велике бажання мати нормальну дорогу, а й планувати в своїх бюджетах певні кошти. Утім, як показала практика минулого року, такий підхід теж задовольняє і районні, і сільські ради.

Нагадаємо, на 2019 рік загальний фонд фінансування на поточний і середній ремонти Сумської області складає 573,3 млн грн.