Меню
Андрій Деркач
Народний депутат
України
Назад до переліку публікацій

Медреформа і село

Народний депутат від Сумщини А. Деркач ініціював виїзні наради МОЗ і НСЗУ в глибинку.
  • 05.02.2020
  • газета "Неделя"
2020

Народний депутат від Сумщини А. Деркач ініціював виїзні наради МОЗ і НСЗУ в глибинку.

«Я, як народний депутат, разом з головними лікарями та представниками місцевого самоврядування Глухівського, Кролевецького, Середино-Будського та Ямпільського районів Сумської області запросили до діалогу главу Комітету ВРУ з охорони здоров’я Михайла Радуцького і представників Національної служби здоров’я України (НСЗУ), зокрема директора Департаменту договірної роботи Андрія Віленського.

Як відомо, з 1 квітня цього року стартує другий етап медичної реформи і це дуже сильно хвилює медиків, жителів Сумщини, та й усієї України. На прикладі Сумської області ми показали всю специфіку медицини на селі і нагадали НСЗУ, що крім міських жителів, сільські теж потребують кваліфікованої медичної допомоги.

Більш того, акцентували увагу на відмінності життя людей в селі і в місті, спробували донести, що реформа не враховує дефіцит фахівців, відстань між населеними пунктами, стан доріг, щільність населення в районах, оснащеність медобладнанням…

За підсумками тривалої дискусії, представники НСЗУ погодилися, що необхідно заглибитися в проблематику сільської медицини і запропонували провести розширені виїзні наради для вивчення конкретних проблем вже на місці. Зокрема, на північній Сумщині.

Вдячний Михайлу Радуцькому і представникам НСЗУ за конструктивне обговорення піднятої проблеми і сподіваюся на подальшу спільну роботу. »