Меню
Андрій Деркач
Народний депутат
України
Назад до переліку публікацій

“Ми Атлантика солону пройшли”

  • 31.05.2017
  • газета "Неделя"
2017

12 година дня 26 травня. Біля пам’ятного знака ветеранам-ракетникам багатолюдно.

З ініціативи ветеранської організації Глухова зібралися ті, хто 55 років тому в складі 668 РП брав участь у військово-стратегічної операції «Анадир». 1962 рік. Це була унікальна у всіх аспектах операція. У режимі глибокої секретності на острів Куба було перекинуто 108 ешелонів військової техніки та понад 50 тисяч особового складу.

Віч-на-віч зіткнулися дві ядерні держави: СРСР і США. Світ від третьої ракетно-ядерної війни відокремлювали години.

Але розум переміг. Результатом операції «Анадир» стала в світі розрядка. Згідно з угодою, США вивезли свої ракетні установки з ядерним боєзапасом з території Туреччини і Західної Європи. СРСР вивіз свої ракетні установки з Куби.

Під звуки музики народний депутат Андрій Леонідович Деркач вручає пам’ятні ювілейні медалі глуховчанам, які брали участь у тій операції, бажаючи їм доброго здоров’я і життєвих успіхів у всьому.

Від імені виконавчого комітету Глухівської міськради заступник мера Маріанна Васильєва висловила подяку воїнам-ракетникам за мужність і героїзм під час виконання інтернаціонального обов’язку і вручила їм подячні грамоти.

Для участі в заході до нас прибула делегація ветеранської організації Шостки та голова Всеукраїнського союзу ветеранів Куби Олексій Успенський, який у своєму виступі згадував, з якими труднощами доводилося стикатися на Кубі і який героїзм проявляли при цьому наші військовослужбовці.

На жаль, не всі нагороди були вручені. Року беруть своє.

Всі, хто не зміг прийти 26 травня на це торжество, отримають медалі на дому.