Меню
Андрій Деркач
Народний депутат
України
Назад до переліку публікацій

Між заявою Деркача проти НАБУ і твітом Трампа виявився зв’язок

  • 16.08.2017
  • Обозреватель
2017

Журналісти видання “Обозреватель” відзначили часовий збіг між твітом Президента США Дональда Трампа і заявою народного депутата Андрія Деркача в Генеральну прокуратуру, яка призвела до відкриття кримінального провадження проти посадових осіб НАБУ за фактом втручання у вибори президента США. Про це йдеться в статті “Кримінальне переслідування НАБУ: шанс відновити довіру між Україною і США?”.

Зокрема, зазначається, що заява Андрія Деркача в ГПУ щодо втручання НАБУ у вибори президента США була подана 24 липня, а вже 25-го з’явився твіт Трампа.

“Спроби України саботувати кампанію Трампа “потихеньку працювали, щоб просунути Клінтон”. Де ж розслідування генерального прокурора?” – написав президент США.

Журналісти видання також наводять кілька фактів із біографії Андрія Деркача, які, на їхню думку, свідчать про зв’язки українського депутата з американською владою і що в перезавантаженні відносин Адміністрації Трампа з Україною США відвели окрему роль Деркачу.

Видання відзначило, як Андрій Деркач ішов у відкриту конфронтацію з українською владою при різних президентах і, врешті-решт, через конфлікт із “сім’єю” екс-президента Януковича, змушений був покинути Україну і виїхати до США.

“Вибір припав на США: судячи з усього, виїхав туди, де був впевнений у власній безпеці”, – йдеться у статті.

Також журналісти нагадали, як за Президента Леоніда Кучми “Радіо “Свобода”, що фінансується Конгресом США, намагалися позбавити можливості мовлення в Україні.

“У результаті домовленостей Андрія Деркача, зокрема з сенатором Річардом Лугаром, Радіо “Свобода” стала виходити на “Ері”. Там же виходила і Бі-Бі-Сі. Пізніше саме “Ера” стане одним з інформаційних джерел підживлення Помаранчевої революції, отримавши “увагу” з боку СБУ та МВС, які намагалися прикрити телерадіокомпанію”, – йдеться в статті.

На думку видання, завдяки втручанню посла США в Україні Джона Хьорбста і сенатора Річарда Лугара вдалося відстояти можливість мовлення ТРК “Ера”.

Як повідомлялося раніше, видання “Обозреватель” публікувалоінформацію про те, що Генеральна прокуратура України відкрила кримінальне провадження проти посадових осіб НАБУ за фактом втручання у вибори Президента США.

Пізніше на своїй сторінці в Фейсбук народний депутат Андрій Деркач повідомив, що заяву в ГПУ, на підставі якої було відкрито провадження, подав саме він. “Тільки прозоре і ретельне розслідування фактів незаконного втручання українських посадових осіб у виборчу кампанію США може відновити довіру стратегічного партнера до України”, – зазначив Деркач.