Меню
Андрій Деркач
Народний депутат
України
Назад до переліку публікацій

Міжнародних донорів просять не передавати допомогу Україні через корумповані структури наближених до Ситника Шерембея та Шабуніна

Громадські організації  закликали виключити керівника ЦПК Шабуніна та чотири рази судимого Шерембея з керівних органів Партнерства «Зупинимо туберкульоз. Україна» через звинувачення у розкраданні коштів для хворих.
  • 14.04.2020
  • УНІАН, Апостроф
2020

Громадські організації  БО «Фундація «Громадський рух «Українці проти туберкульозу» та  ГО «Міжнародна журналістська асоціація «Здоров’я без кордонів» закликали виключити керівника ЦПК Шабуніна та чотири рази судимого Шерембея з керівних органів Партнерства «Зупинимо туберкульоз. Україна» через звинувачення у розкраданні коштів для хворих та звертаються до міжнародних донорів з проханням припинити передавати через них гранти міжнародної допомоги, яка надається Україні. 

БО «Фундація «Громадський рух «Українці проти туберкульозу» та  ГО « Міжнародна журналістська асоціація «Здоров’я без кордонів» звернулися з відкритим листом до національних та міжнародних структур, які опікуються наданням і розподілом міжнародної технічної допомоги для лікування хворих на СНІД, туберкульозом та малярією. В листі йдеться про те, що на початку березня 2020 року особистий юрист президента США Рудольф Джуліані та народний депутат України Андрій Деркач оприлюднили інформацію та проінформували широку громадськість про наявні факти розкрадання американської та іншої міжнародної фінансової допомоги сумою в 5,3 млрд доларів, яка надається Україні, в тому числі – на протидію туберкульозу та ВІЛ/СНІД.

“Персонально було названо ім’я її очільника Дмитра Шерембея, також згадувалися  громадські  організації «Центр протидії корупції» та персонально її очільник Віталій Шабунін, громадська організація «Світло Надії» (Light of Hope) з м. Полтава та інші. Закликаємо міжнародне співтовариства також дослухатися до цих тривожних сигналів та проявляти більшу виваженість у прийнятті рішень про надання фінансової допомоги за участі організацій, про які і йшлося у вищезазначених відеоматеріалах”, – йдеться у заяві.

У згаданому в заяві сюжеті йдеться про те, що колишні члени Громадської Ради НАБУ, наближені до Артема Ситника Шерембей і Шабунін, використовували “Центр протидії корупції” для прикриття оборудок з міжнародною технічною допомогою. “Вважаємо, що представники Всеукраїнської мережі людей, які живуть з ВІЛ («100% життя»), «Центру протидії корупції», громадської організації «Світло Надії» та деякі інші афілійовані із ними організації не мають морального права, до отримання результатів розслідування та встановлення істини за вищевикладеними фактами,  обіймати виборні посади у органах, подібних Партнерству «Зупинимо туберкульоз. Україна», – заявляють активісти. – Також ми вважаємо, що вище зазначені організації не можуть бути основними реципієнтами грантів міжнародної допомоги, яка надається Україні. Ми не знаємо в цивілізованому демократичному міжнародному співтоваристві прикладів, щоб люди, які представляють організації, що підозрюються у розкраданні,  нецільовому використанні коштів,  обіймали посади, щоб до цих організацій та людей, які представляють ці організації, щоб до них прислуховувалися, і вони користувалися повагою у суспільстві”.