Меню
Андрій Деркач
Народний депутат
України
Назад до переліку публікацій

Монатік, літо і політика

У Глухові та Ямполі жартували від душі на першому Всеукраїнському фестивалі дитячих та юнацьких команд КВН.
  • 05.07.2018
  • газета "Неделя"
2018

У Глухові та Ямполі жартували від душі на першому Всеукраїнському фестивалі дитячих та юнацьких команд КВН.

«Північ нічим не відрізняється від заходу… Ну хіба, що у нас, на Волині, усі їздять на євробляхах», – ось такі дорослі жарти з дитячих вуст, як з чарівної торби, сипалися у вечір КВН. Прем’єра Всеукраїнського фестивалю «Усмішка Полісся» відбулася відразу у двох містах (Глухові і Ямполі) завдяки неодноразовим перемогам дитячої команди КВН «Гарні діти» з Ямполя. Першу частину провели у рідному місті переможців. А оскільки умов прийняти та розмістити учасників у Ямполі немає, другий етап пройшов у Глухові, де і проживали найкмітливіші.

Учні та студенти з Тернопільщини, Волині, Полтавщини, Сумщини, Черкащини тримали зал районного будинку культури у шаленому драйві майже три години. Жартували про все: засмагу з граблями, фітнес з сапами, Монатіка, літній табір, кохання, зраду, політику, але найбільше – про незабутню дорогу до Глухова.

Усього участь взяли сім команд: «Нарасхват» (Суми), «Котлетки младшие» (Суми), «Дорослі діти» (сел. Чорнобай Черкаської обл.), «Бонжур» (сел. Шишаки Полтавської обл.), «Кадри веселого народу» (Тернопіль), «Драйв» (с. Згорани Волинської обл.), «Гарні діти» (сел. Ямпіль).

Учасники познайомили глядачів зі своїм гумором у візитівці, показали кмітливість у розминці та на відмінно виконали домашнє завдання. За результатами гран-прі узяла команда «Бонжур», І місце – «Дорослі діти», ІІ – «Гарні діти», ІІІ – «Драйв». До речі, для переможців замовили унікальні дизайнерські кубки.

Ми не могли не поцікавитися у президента Асоціації «КВН України» Михайла Аграната, що упродовж десяти років проводить подібні фестивалі у різних куточках країни, чому все ж вирішили залишити назву та формат знайомої ще з радянських часів гри.

– Наш «КВН» – це Клуб Веселих та Найкмітливіших. Зараз популяризують різні інші шоу, схожі за ідеєю, на всю розкручують на телебаченні. Але в основному вони націлені пропіарити самих членів журі-телезірок. Поки кращого та доступнішого формату просто немає. Саме тут зірками є діти, їх творчі здібності та таланти – у центрі уваги. Цей формат потрібно обов’язково зберегти і підтримувати, – прокоментував він.

Зібрати найкмітливішу молодь Полісся Асоціація хотіла уже давно. Подібний фестиваль щороку проводили у Затоці, нещодавно був у Лубнах. Але, як каже Михайло Агранат, все впирається у відсутність фінансування таких заходів.

– Тільки завдяки підтримці народного депутата Андрія Деркача наша задумка здійснилася, і сьогодні центром гумору стали Ямпіль та Глухів, – ділиться він. – Молоді подарували можливість подорожувати, розвиватися та творити.

До організації свята долучилися буквально усі: районна державна адміністрація, директор РДК Олександр Ланін, ГАТІ СНАУ та ГНПУ, що годували та надали кімнати для дітей з різних куточків України. А ось міська влада залишилася осторонь заходу всеукраїнського масштабу та повністю проігнорувала фестиваль.

– Було складно готуватися, усіх зібрати, бо літо і діти у нас навчаються з п’яти районів. Ще далека дорога до Глухова, майже десять годин, зате тут – маса емоцій. Дякую організаторам, усе було на найвищому рівні, комфортні умови проживання, смачні обіди, – ділиться тренер команди «Бонжур», заступник директора Шишацької обласної гімназії-інтернату для обдарованих дітей Зоя Семидідько. – Глухів виявився атмосферним містом. Коли увечері ми сиділи на вашому бульварчику, то здалося, що я в Пітері.

Фестиваль проводили головний ведучий Асоціації «КВН України» Андрій Купчин та володарка «Золотого мікрофону» фестивалю «Жарт-птиця 2017» Альона Черкашенко. Рівень заходу засвідчує журі, до якого запросили завідувача відділу організаційно-масової роботи Сумського ЦПРТМ Валентину Скорик, методиста навчально-методичного центру ПТО у Сумській області Інну Кіхтенко, провідних акторок телевізійної команди «Девчонки из Житомира» Тамілу Бутко та Вікторію Синкевич, президента Асоціації «КВН України», професора Михайла Аграната.

– Ми вражені – дуже талановиті молоді команди. Зазвичай у таких невеликих містах заходи всеукраїнського рівня проводять дуже рідко, бо це і фінансово скрутно, і організаційно. Але ваші земляки сміливі, бо вони мають бажання, фінансову підтримку депутата, і тому створили дуже крутий фестиваль, – емоційно поділилася враженнями акторка команди «Девчонки из Житомира» Вікторія Синкевич.

До речі, самі дівчата з Житомиру зробили сюрприз публіці та подарували неймовірний виступ. Так як час зустрічі якраз співпав з урочистостями з приводу випускного у місті та з виставою заїжджого цирку, тому у глухівскьому залі було не так людно, як у Ямполіна.

У соцмережах активно обговорювали фестиваль: «Дорогі друзі, невже ви зможете пробачити собі, що пропустили Всеукраїнський фестиваль КВН-команд “Усмішка Полісся” в нашому місті? Неможливо повірити, що фестиваль такого рівня пройшов у Глухові!!! Команди з Тернополя, Сум, Ямполя, Чорнобай і т.д.! Це було незабутньо і весело!!!», – пише глухівчанка Світлана Максимчук-Макаренко.

І, справді, багато хто пожалкував, що не потрапив на таке дійство, тому будемо сподіватися, що це лише почин нового Всеукраїнського фестивалю дитячих та юнацьких команд КВН «Усмішка Полісся».